پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

دوشنبه, 30 فروردین 1400 | 2021 Monday 19 April  

وزیر سابق نفت با اشاره به اینکه سیاست زدگی آفت بزرگ اقتصاد کشور است، گفت: راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور توجه به ظرفیت های داخلی است.

آفتاب ایلام| رستم قاسمی شامگاه پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ایلام اظهار کرد: بزرگترین آفت در اقتصاد کشور، سیاست زدگی است، متاسفانه این معضل باعث مشکلات زیادی در اقتصاد کشور ما شده است.

وی با اشاره محورهای مهم اقتصاد مقاومتی، افزود: راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور توجه به ظرفیت‌های داخلی است.

قاسمی تصریح کرد: به عنوان مثال در قضیه برجام کشورهای غربی و آمریکا به تعهدات خود عمل نکردند و حتی در زمان اجرای برجام، ۴۱ مورد تحریم علیه کشور نیز اعمال شد.

وی با اشاره به اینکه تنها راه عبور و رسیدن به قله پیشرفت این است که در مقابل تحریم‌ها بایستیم، ادامه داد: گرچه تحریم ظلمی بزرگ از جانب آمریکایی‌ها بر مردم ایران است، اما ما راه نفوذ و مقابله با تحریم را یافته‌ایم، به قول رهبر انقلاب اگر تحریم‌ها رفع شود خوب است اما آمریکا ثابت کرده که هیچگاه به قول‌هایش پایبند نیست.

قاسمی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از نفت و گاز کشور در ایلام تولید می‌شود، گفت: ایلام می‌تواند در آینده به یکی از قطب‌های نفتی کشور تبدیل شود و در حوزه‌های فراورش و صنایع پایین دستی پتروشیمی موفق عمل کند.

وی افزود: این استان آینده‌ای روشن را در پیش رو دارد، همچنین وجود مرز بین ایلام و عراق در توسعه استان و حتی صادرات کشور موثر خواهد بود.

وزیر سابق نفت گفت: چنگوله که یک میدان بزرگ نفتی است، نقش بسیار مهمی در این استان به منظور اشتغال خواهد داشت و امید است با توسعه میادین نفتی بخشی از صنایع نفتی کشور در ایلام مستقر شود.

قاسمی تصریح کرد: پس از انقلاب، دستاوردهای بزرگی به خصوص در ایلام انجام گرفت، استان ایلام در دفاع از این کشور به خوبی نقش خود را ایفا کرد به طوری که بخش عظیمی از فداکاری‌های جنگ توسط مردم ایلام رقم خورد.

مشاور عالی اقتصادی فرمانده سپاه پاسداران اظهار داشت: در دولت دهم اقدامات مهمی در وزارت نفت انجام شد و این امر بزرگ حاصل تلاش خانواده بزرگ این وزارت است.

قاسمی گفت: علیرغم تحریم های آمریکا کشور در سال های ۹٠_۹۱ به بالاترین توسعه نفت دست یافت که این موضوع بالاترین دستاورد دولت وقت بود.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان