پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

جمعه, 15 اسفند 1399 | 2021 Friday 05 March  
رییس بنیاد مستضعفان کشور:

ماهیت انقلاب اسلامی، عدالت محوری بود

۱۳۹۹/۱۱/۱۸ چاپ

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر بازگرداندن تمام املاک غصب شده توسط پهلوی به مردم گفت: هیچ دیکتاتوری مثل پهلوی برای غصب املاک جنایت نکرد.


به گزارش آفتاب ایلام، سید پرویز فتاح در آیین اهدای 100هزارمین سند از املاک غصب شده توسط خاندان پهلوی به مردم با اشاره به برگزاری این مراسم در آستانه 22 بهمن و همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر اظهار کرد: ماهیت انقلاب اسلامی، عدالت محوری بود و مردم از جور و ستم پهلوی به ستوه آمده بودند و خواسته مردم از انقلاب، رفع ظلم و تبعیض بود و امام خمینی (ره) هم دقیقا با همین خط مشی، انقلاب اسلامی را در ایران رقم زدند.

رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: مردم ایران، امام را از جنس خودشان دیدند و برای همین هم به او پیوستند چراکه کسی امام خمینی (ره) را به مردم تحمیل نکرد و مردم خودشان راه امام را انتخاب کردند.

وی با تاکید بر ضرورت ایستادگی بر آرمان های امام راحل گفت: ما امروز باید به مبانی انقلاب بازگردیم و ببینیم چقدر بر روی مبانی امام راحل ایستاده ایم؛ چراکه برای ادامه این مسیر راهی جز ایستادگی بر سر آرمان ها و مبانی امام نداریم و حق نداریم از آن مبانی تخطی کنیم.

فتاح خاطرنشان کرد: اگر روزی برسد که ما از مبانی اصلی انقلاب و امام راحل برگردیم، باید بدانیم که مردم با هیچکس عقد اخوت نبسته اند و دیگر پشتیبانی مردم را نخواهیم داشت.

وی افزود: صبوری امروز مردم علی رغم تمامی مشکلات اقتصادی، تورم و مواردی از این دست، تنها به این دلیل است که آنها به رهبر معظم انقلاب دل بسته اند و مبانی انقلاب اسلامی و امام راحل را در کلام و عمل ایشان می بینند.

فتاح با بیان اینکه بنیاد مستضعفان، نخستین نهادی است که با فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد گفت: تاسیس بنیادی به نام مستضعفان در نخستین روزهای پس از انقلاب یک معنی بیشتر ندارد؛ اینکه انقلاب و امام خمینی هدفی جز رسیدگی به مردم و مستضعفان نداشته اند.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به لزوم عمل به آرمان های انقلاب از سوی مسئولان گفت: امام خمینی (ره) در وصیت نامه اش فرمود، نگذارید انقلاب محرومان از بین رود؛ وصیتی که عمل به آن در گرو ایستادگی بر خط امام و عمل به مشی معمار کبیر انقلاب است.

وی با اشاره به وضعیت معیشتی و فشار اقتصادی که امروز بر مردم و محرومان وارد شده گفت: بنیاد مستضعفان در این شرایط با همه قوا، در خدمت مردم خواهد بود و ما معتقدیم تمام دارایی های بنیاد متعلق به مردم است و باید به آنها بازگردانده شود.

فتاح با اشاره به بازگرداندن بیش از 100هزار سند از اسناد مصادره شده مردم توسط خاندان پهلوی به مالکان اصلی اش گفت: در اسناد ثبتی املاک رضاخان، 44 هزار روستا و قصبه به صورت شش دانگ به نام خاندان پهلوی زده شده بود و امروز این املاک با دستور مقام معظم رهبری از سوی بنیاد مستضعفان به مالکان اصلی اش بازگردانده شده و ما هیچ منتی برای بازگردان این املاک نداریم.

وی با بیان اینکه امروز یکصد هزارمین سند از املاک غصب شده توسط خاندان پهلوی به مالکان اصلی اش واگذار شد گفت: ما تا واگذار شدن آخرین سند به مالکان اصلی این املاک، این مسیر را ادامه می دهیم و تصور می کنیم بخش عمده این املاک تا پایان 1400 به مردم واگذار می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد: ارزش این املاک واگذار شده به نرخ امروز، بیش از 10 هزار میلیارد تومان است و طولانی شدن روند بازگرداندن اسناد این املاک به مردم عمدتا به دلیل زمان بر بودن و سخت بودن فرایند تفکیک این اراضی است که روال قانونی نسبتا زمان بری دارد.

فتاح در ادامه با تاکید بر احقاق حق مردم در بنیاد مستضعفان گفت: ما بارها گفته ایم و امروز هم تاکید می کنیم که نسبت به حق مردم درباره املاک بنیاد مستضعفان که در اختیار برخی افراد و ارگان ها است حساسیم و اگر فرد یا افرادی بدون اخذ مجوزهای لازم و پرداخت حقوق قانونی، این املاک را در اختیار دارند، حتما طبق قانون برخورد لازم را برای پیگیری این موارد انجام خواهیم داد.

به گفته وی تا امروز 11 هزار پرونده توسط بنیاد مستضعفان به قوه قضائیه ارسال شده است و بنیاد مستضعفان پیگیر احقاق حقوق این املاک است.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به جنایت های خاندان پهلوی برای غصب املاک مردم گفت: هیچ دیکتاتور و طاغوتی، به اندازه خاندان پهلوی برای غصب املاک و اموال مردم، دست به جنایت نزد و ما با تبین تاریخ، نباید اجازه دهیم این جنایت ها، توسط عده ای به دست فراموشی سپرده شود.

رئیس بنیاد مستضعفان افزود: مردم امروز در شرایط سختی هستند و با مشکلات بسیاری مواجهند ولی نباید به واسطه این مشکل

ات، اجازه دهیم برخی ها درصدد تطهیر خاندان پهلوی برآیند و کاری کنند که جنایت های آن خاندان فراموش شود.

فتاح با بیان اینکه ما تلاش داریم بنیاد مستضعفان در مسیر واقعی خدمت به مردم قرار بگیرد گفت: ما به عنوان مسئول، باید خود را خادم مردمی که مالک اصلی نظام و انقلابند بدانیم و لازم است همه ما مسئولان فاصله خود را با مردم کم کنیم تا بدانیم آنها در چه وضعیتی هستند و در این مسیر نیز هیچ ایرادی ندارد چند کلمه تند هم از مردم بشنویم. مردمی که همیشه مقاومت کردند و کنار امام و رهبرشان ایستادند.

وی با تاکید بر توانمندی ایران و مردم کشورمان گفت: ایران اسلامی کشور قدرتمندی است که توانمندی های بسیاری دارد و ما باید بر این توانمندی های داخلی تکیه کنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان اضافه کرد: خوشبختانه امروز در بنیاد مستضعفان هیچ کاری معطل تحریم ها نمانده است و به لطف خداوند توانستیم حتی در این شرایط که تحریم ها اوج گرفت و فشارها بیشتر شد، جهش تولید را در بنیاد مستضعفان محقق کنیم و ترامپ نیز بنیاد مستضعفان و ما را به دلیل همین موفقیت ها برای چندمین بار تحریم کرد.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان