پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

جمعه, 15 اسفند 1399 | 2021 Friday 05 March  
مدیر کل ورزش و جوانان استان ایلام:

ورزش فرصتی برای معرفی یک جامعه در سطح بین المللی است

۱۳۹۹/۱۱/۱۸ چاپ

‍به گزارش آفتاب ایلام، مدیر کل ورزش و جوانان ایلام بعد از ظهر شنبه هجدهم بهمن‌ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: ورزش به عنوان یک فرصت برای معرفی یک جامعه در سطح بین المللی است به همین دلیل باید در سطح استان به دنبال قهرمان پروری و استعداد یابی باشیم تا با استفاده از ظرفیت های موجود در استان ورزش ایلام را به همگان معرفی کنیم.


وی با اشاره به افزایش سرانه ی ورزشی استان نسبت به قبل انقلاب گفت: سرانه ی فضای ورزشی استان ایلام قبل از انقلاب ۷ صدم متر مربع (مختص شهرستان های بزرگ بوده )،که این سرانه بعد از ۴۲ سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی حدود ۹۱ سانتی متر مربع به ازای هر نفر است، همچنین تعداد قهرمانان رشته های فعال از ۹ رتبه ی قهرمانی قبل انقلاب به میانگین ۱۶۶ رتبه ی قهرمانی در سطح آسیایی و جهانی افزایش یافته است.

علیشائی با تاکید به مدیریت فعال برای آینده نگری در سطح استان گفت: هیات قایقرانی تا به حال به شکل ویژه یی در استان فعال نشده که در تابستان آینده شهرستان ایوان با ده قایق راه اندازی میشود و همچنین سد دویرج دهلران به عنوان یک فرصت توسط هیات قایقرانی نیاز سنجی شده که قطعا این نیاز سنجی تبدیل به امکانات و تحویل ورزشکار می شود .

وی در خصوص خانه های ورزش روستایی گفت: ۵۰ خانه‌ی روستایی افتتاح شده و امیدواریم تا پایان سال بسترهای لازم برای راه اندازی ۱۳ تا ۱۵ خانه های ورزش را فراهم سازیم.


وی افزود: تا پایان بهمن ماه ده پروژه ی ورزشی استان شامل هفت زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال و چند سالن ورزشی افتتاح می شود. و در اسفند ماه امسال خانه ی اسکواش به عنوان رشته ی جدید ،زورخانه و همچنین در شهرستان هلیلان دو چمن مصنوعی کلنگ زنی خواهند شد.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان