پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

جمعه, 15 اسفند 1399 | 2021 Friday 05 March  

به گزارش آفتاب ایلام، حجت السلام و المسلمین سید حسن موسوی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان روز یک شنبه در ایین تجلیل از برگزیدگان و تولیدکنندگان برتر ملی و استانی بخش کشاورزی و منابع طبیعی گفت:کشاورزی فرهنگ  است زیرا در قران کریم به بخش های مختلف این شغل اشاره های بسیاری شده است.

وی افزود: در احادیث مختلف کشاورزی به عنوان بهترین شغل عنوان شده اما برخی کشاورزان به این شغل افتخار نمی کنند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی ایلام اظهار داشت: داشتن آب و خاک مناسب زمینه ساز رونق تولید در بخش کشاورزی است و استان دارای بزرگترین سرمایه بخش کشاورزی است.

وی بیان داشت: برای پیشرفت و توسعه  استان باید همه مسوولان با هم متحد باشند.

محمدعلی اقدسی رئیس سازمان جهادکشاورزی ایلام نیز در این آیین گفت: در چهارسال اخیر سطح زیر کشت اراضی آبی استان به ۱۲٠ هزار هکتار افزایش یافته است.

وی افزود: سالانه ۳۲٠ هزار تن گندم و ۲۲ هزار تن کلزا به صورت میانگین در این استان تولید می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام اظهار داشت:  استان  دارای ۲ میلیون ۴۰۰ هزار رأس دام سبک است و سالانه ۲۷ هزار تن گوشت قرمز در ایلام تولید می‌شود.

اقدسی ادامه داد: همچنین ایلام دارای ۳۸۴ واحد مرغداری است که در طول سال این واحدهای پرورشی به میزان ۵۰ هزار تن گوشت سفید مرغ تولید می کنند.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم  ۲۹ تولیدکننده برتر ملی و استانی بخش کشاورزی و منابع طبیعی ایلام تجلیل شدند.

در این آیین که همزمان با دیگر استان های کشور صورت گرفت، بهره برداری از ۳۷۲ طرح کشاورزی به وسعت ۹۵۴ هکتار با ارزش ریالی پنج هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۲ هزار نفر از طریق ویدیوکنفرانس توسط ریاست جمهوری انجام گرفت.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان