پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

جمعه, 15 اسفند 1399 | 2021 Friday 05 March  
مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام

سالانه ۱۲ میلیون اصله نهال در استان ایلام تولید می شود

۱۳۹۹/۱۱/۲۴ چاپ

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز‌داری استان ایلام از تولید سالانه ۱۲ میلیون اصله نهال در استان ایلام خبر داد.


به گزارش آفتاب ایلام، رضا احمدی پیش از ظهر امروز در بازدید از نهالستان مهران که با حضورمصطفی کیا کجوری قائم مقام معاونت توسعه وزارت جهاد کشاورزی انجام شد اظهار داشت:سالانه 12 میلیون اصله نهال در استان ایلام تولید می‌شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز‌داری استان ایلام گفت: استان ایلام به عنوان استانی مستعد و بهره‌مند از جنگل‌های بکر و شرایط آب و هوایی چهارفصل مناسب برای تولید نهال و تامین نهال کشور و در صورت صدور مجوز صادرات نیز می‌باشد.

وی افزود: تولید سالیانه12 میلیون اصله نهال در استان ایلام نمونه‌ای از توانمندی این استان در جهت تولید نهال است و نهال‌های تولیدی 65 گونه مختلف را در برمی‌گیرد.
احمدی افزود: گونه‌های تولیدی در نهالستان‌های استان ایلام متناسب با شرایط مناطق زاگرس نشین بوده وبنهو بلوط، داغداغان، کیکم، بادام و ارغوان،آکاسیا، گز، استبرق واوکالیپتوس را شامل می‌شود.
مصطفی کیا کجوری قائم مقام معاونت توسعه وزارت جهاد کشاورزی نیز در ارتباط با عملکرد منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام با تقدیر از عملکرد این اداره کل اظهار داشت: اقدامات بیابان زدایی و نهال‌کاری در استان باید به عنوان الگو استان‌های کشور قرار گیرد.
وی افزود:مشارکت مردمی در طرح‌های مورد نظر در عرصه تولید و عرضه نهال‌های پرورش داده شده می‌تواند توسعه آینده استان را در پی داشته باشد.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان