پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

جمعه, 15 اسفند 1399 | 2021 Friday 05 March  

بیان و پیگیری ، احقاق وحقوق از طریق ساز و کارهای نهادینه شده "قانون" رفتاری ارزشمند است و نگاه آرمان‌نگر، تفکر انتقادی و اخلاقی به سرنوشت حال و آینده قابل ستایش است.
اما باید در نظر داشته باشیم که این ظاهر ماجرا است ومطالبه‌گری الزاماتی دارد که اگر رعایت نشود ابزاری خواهد شد برای "خشنونت طلبی"، "هیاهوی کاذب" و خلق "اقدامات رادیکالی" که "انسجام و یکپارچگی" را مخدوش و " رفتار و کنشی عقلانی" را دستخوش تغییر می‌کند.
با این وصف برخی از موضع‌گیری‌های رادیکالی توسط برخی از افراد با عناوین فریبنده و پوپولیستی برای سرپوش به ضعف عملکرد و ناتوان در پیگیری نهادینه شده "قانون" نه تنها نتیجه‌ای نخواهد داشت بلکه نتیجه معکوس و به ضد خود تبدیل می‌شود.
اینگونه مطالبات رادیکالی و موضع‌گیری‌های غیر منطقی و هیاهوهای کاذب و کشاندن آن به فضای مجازی نتیجه‌ای جزء تلاش برای تیک زدن ندارد و مطالبه‌گران به این سبک و سیاق نتیجه‌ای از مطالبات خود در فضای مجازی نخواهند گرفت.
مطالبه گری صحیح،تشخیص درست ابراز و شیوه و پرهیز از لفاظ و واژگان زشت و رکیک شرط مطالبه گری است و بی توجهی به این شرایط سخن حق را به ضد خود تبدیل می‌کند .
پس مطالبه‌گری را با هدف تحریک و تشویق کسانی انجام دهیم که مسئولیتی در آن زمینه بر عهده دارند تا مسئولیت خود را به نحو احسن انجام دهند، والا موضع گیری‌های رادیکال و آوردن آن به کف خیابان و اختلاف افکنی و خدشه به امنیت و وحدت ناحق کردن حق است.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان