پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 01 اردیبهشت 1400 | 2021 Wednesday 21 April  
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور در سفر به ایلام:

۴۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان ایلامی ایجاد خواهد شد

۱۳۹۹/۱۲/۱۲ چاپ

به گزارش آفتاب ایلام،در آئینی که با حضور معاون اشتغال کمیته امداد کشور، رئیس بسیج سازندگی و مدیرکل کمیته امداد استان ایلام برگزار شد تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد و بسیج سازندگی با محوریت ایجاد 1400 فرصت شغلی برای نیازمندان ایلامی به امضاء رسید.


معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور در این آیین گفت: در سال آینده تعداد 300 هزار فرصت شغلی برای مددجویان و نیازمندان کشور توسط کمیته امداد ایجاد خواهد شد.
 عبدالملکی با بیان اینکه ایران اسلامی این ظرفیت بزرگ را دارد که به یکی از اقتصادهای برتر و بزرگ جهان تبدیل شود گفت: اقتصاد ایران برای آنکه بتواند به این جایگاه مهم و برتر دست پیدا کند به تعداد بیش از 70 میلیون نیروی کار نیاز دارد در حالی که هم اکنون نیروی کار کشورمان 28 میلیون نفر است.
وی همچنین تصریح کرد: اقتصاد ایران خصوصا از سال 1332 تا زمان انقلاب اسلامی ضربه بسیار بزرگی خورده و بر اساس منافع امریکا و قدرتهای بزرگ بنای اقتصاد ما بر مبنای خام فروشی بوده است و ایران به یک کشور مصرف کننده تبدیل شده بود.
عبدالملکی ادامه داد: سال 1400 باید یک انقلاب اقتصادی در کشورمان اتفاق بی افتد و هر دولتی که سرکار بیاید لازم است چنین رویکردی را عملیاتی کند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور در ادامه گفت: بر اساس تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد و بسیج سازندگی کشور در سال آینده تعداد ۴۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان ایلامی ایجاد خواهد شد و ۱۳۸۱ طرح در قالب ۱۰ سرفصل با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال در قالب این تفاهم نامه پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه این تعداد شغل علاوه بر برنامه های معمول اشتغال زایی کمیته امداد است ادامه داد: این طرح علاوه بر استان ایلام به صورت همزمان در چند استان دیگر کشور هم اجرایی خواهد شد.
رییس سازمان بسیج سازندگی کشور نیز در این مراسم گفت: محرومان و مستضعفان ولی نعمت ما هستند و ایجاد رفاه برای این قشر از مهمترین اهداف بسیج سازندگی کشور است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی «ره» استان ایلام نیز در این آیین گفت: امسال تا کنون ۱۵۰ میلیارد تومان صرف اشتغال زایی مددجویان و نیازمندان این استان شده است در حالیکه سال گذشته این میزان اعتبارات اشتغال زایی ۸۴ میلیارد تومان بوده است.
قنبر موسی نژاد افزود: میزان جذب اعتبارات اشتغال زایی امداد استان ایلام امسال تا کنون به ۱۰۹ درصد رسیده است که یک جهش کم سابقه در زمینه اشتغال مددجویان بوده است.
وی ادامه داد: در سال جهش تولید تلاش ما بر این بوده است که تحول بسیار خوبی در زمینه اشتغال مددجویان استان ایجاد شود.
موسی نژاد در ادامه با اشاره به امضای تفاهم نامه این نهاد با بسیج سازندگی گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که امروز با حضور دکتر عبدالملکی بین کمیته امداد استان و بسیج سازندگی سپاه امضا می شود ۱۴ میلیارد تومان در قالب هزار و ۳۸۱ برنامه صرف اشتغال مددجویان استان می شود.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان