پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 01 اردیبهشت 1400 | 2021 Wednesday 21 April  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام:

احیا و بازگشت ۱۷ واحد تعطیل به چرخه فعالیت در سال جهش تولید

۱۳۹۹/۱۲/۱۳ چاپ

به گزارش آفتاب ایلام،

شکرالله شیرخانی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام نیز در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع که با حضور سالاری رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور برگزار شد گفت : وزارت تعاون، کار و راه اجتماعی به جهت صیانت از نیروی کار و حفظ حیات اقتصادی بنگاه ها و تثبیت اشتغال و پایداری تولید برای رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی مشکل دار حضور فعال و موثری در کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید و کمیسیون های کارگری در استان ها دارد.

وی افزود: احیا و بازگشت ۱۷ واحد تعطیل به چرخه فعالیت از دلایل انتخاب ایلام بعنوان استان برتر کشور در رفع موانع پیش‌روی تولید در سال جهش تولید است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام اظهار داشت: طی ۱۱ ماهه امسال بیش از ۷۰ بنگاه اقتصادی مشکل دار در استان شناسایی و مشکلات آنها مورد بررسی قرار گرفت. همچنین از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه ۴۰۸ کارگر که در این بنگاه های اقتصادی مشغول به کار بودند، مورد حمایت قرار گرفتند.

وی بیان داشت: ۸۸ کارگر مقرری بگیر بیمه بیکاری نیز به فنی و حرفه ای و نهضت سوادآموزی جهت فراگیری مهارت های لازم و ارتقاء سواد معرفی شدند و ۸ هزار و ۲۸۳ پرونده مربوط به مشمولان تحت پوشش بیمه بیکاری مورد بررسی قرار گرفته است.

وی نصریح کرد: تلاش و کوشش مدیران بخش‌های بیمه‌ای و درمانی تأمین اجتماعی و سایر دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای خدمت رسانی به کارگران، بازنشستگان و تولیدکنندگان استان قابل است و مدیران سازمان تأمین اجتماعی تلاش ارزشمند می‌کنند که ضمن حفظ مصالح سازمانی حداکثر مساعدت را با کارآفرینان و تولید کنندگان در جهت رونق تولید و اشتغال داشته باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام تصریح کرد: اولین تعهد سازمان تأمین اجتماعی پرداخت حقوق بازنشستگی مکفی است که در سال جاری برای بهبود شرایط بازنشستگان و افزایش حقوق این عزیزان اقدامات اساسی انجام شده است و علاوه بر افزایش سالیانه حقوق، متناسب سازی حقوق بازنشستگان نیز انجام شد.

وی افزود: ارائه خدمات درمانی به جامعه تحت پوشش، دومین وظیفه اصلی این سازمان است وظیفه ما تأمین خدمات درمانی است که اولویت اصلی سازمان خرید خدمات از وزارت بهداشت و سایر مراکز درمانی است.

شیرخانی گفت: یکی از اولویت‌های اساسی سازمان تأمین اجتماعی در سال جاری به ویژه در شش ماه دوم امسال در حوزه بیمه‌ای، طرح ۳۰۷۰ است که با تلاش همکاران این طرح در حال پیشبرد است.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان