پنجشنبه، 28 تیر 1403| 18 July 2024

آفتاب ایلام ، سیدحسین نقوی‌حسینی پیش از ظهر امروز در راهپیمایی 13 آبان شهر ایلام اظهار داشت: زمانی شاه ایران ژاندارم و غلام حلقه به گوش آمریکا در منطقه بود. وقتی شاه می‌خواست نخست وزیر خود را جابه‌جا کند از آمریکا اجازه گرفت تا این کار را انجام دهد.

وی افزود: در 13 آبان سال 58 گلوله‌های آمریکایی سینه دانش‌آموزان ما را شکافت و خونشان سنگ فرش‌ها را رنگین کرد. ولی در ادامه لانه فساد آمریکا در ایران تسخیر شد و از آن روز تاکنون آمریکا تمام توان خود را علیه ملت ایران به‌کار گرفته است.

وی اظهار کرد: امروز آمریکایی‌ها همه توان شان را به میدان آورده‌اند و هرکاری از دست شان بربیاید انجام می‌دهند.

نقوی حسینی افزود: آمریکاییها خائن‌تر از حقوق بشر هستند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: در جریان پهباد اخیر، آمریکایی‌ها خواستند مقابله به مثل کنند اما نتوانستند و با درماندگی از ایران درخواست کردند که یک منطقه کویری به ما بدهید که به آن شلیک کنیم و به دنیا بگوییم که ما هم مقابله به مثل کردیم.

وی تصریح کرد: آمریکا در برجام به تعهداتش عمل نکرد و از برجام خارج شد، اروپایی‌ها نیز تا امروز هیچ کدام از تعهداتشان را عمل نکرده‌اند.

نقوی حسینی ادامه داد: اروپایی‌ها گفتند که به برجام پای‌بند و متعهد هستیم اما هشت ماه دولت و ملت ایران را به‌دنبال خودشان کشاندند و باز هم عمل نکردند و هیچ خط اعتباری جابه‌جا نشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها هیچ کدام به تعهداتشان در قبال برجام عمل نکردند و جمهوری اسلامی ایران گام‌های اول و دوم و سوم را برداشت و گام چهارم نیز برداشته می‌شود.

وی یادآور شد: مسیر نفوذ آمریکا و غرب مسیری خطرناک است که تلاش می‌کنند در بین مسئولان ما نفوذ کنند.

نقوی حسینی اذعان کرد: در بین مسئولان کشور، استراتژی‌تر از مقام معظم رهبری نداریم، مطالبی که حضرت آقا در خشت گلی می‌بینند ما در آیینه نمی‌بینیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: گروه‌گرایی و حزب‌گرایی و جناح بازی را کنار بگذاریم و پشت سر رهبری حرکت کنیم نه جلوتر و نه عقب‌تر.

وی با انتقاد از تصویب برجام گفت: برجام در 20 دقیقه تصویب شد و گفتند که با تصویب برجام همه مشکلات کشور برطرف می‌شود اما چنین اتفاقی نیفتاد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد تصویب پالرمو گفتیم که رئیس جمهور تعهد دهد که اگر پالرمو تصویب شود مشکلات برطرف می‌شود اما ظریف در مجلس گفت که هیچ تعهدی نمی‌دهیم که با تصویب پالرمو مشکلات کشور برطرف شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: ما با تصویب پالرمو نباید نهادهای خودمان را تحریم کنیم چرا که به ندازه کافی مشکلات بر ما تحمیل شده است.

وی اظهار کرد: در مسیر نظامی و گزینه نظامی به لطف نیروهای انقلابی و جوانان متقی کشور در سطحی قرار داریم که امروز سلاح‌های جمهوری اسلامی تا پشت کاخ سفید می‌روند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: دشمن به‌دنبال ایجاد تفرقه در کشور است و باید در داخل کشور وحدت و انسجام را حفظ کنیم.

نقوی حسینی با تاکید بر مبارزه با فساد اقتصادی گفت: امروز باید با فساد اقتصادی مبارزه کنیم و در راه مبارزه با فساد اقتصادی هیچ خط قرمرزی وجود ندارد.

وی در پایان گفت: آینده انقلاب اسلامی روشن است اما آینده آمریکا تار، تیره و در حال فروپاشی است.

منبع: تسنیم

 به تلگرام آفتاب ایلام بپیوندی:  https://t.me/aftabilam

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان