پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

سه شنبه, 31 فروردین 1400 | 2021 Tuesday 20 April  

کریمیان با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۱۱۰ مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در استان ایلام شناسایی شده است، گفت: متاسفانه شیوع بیماری کرونا در استان در حال افزایش بوده و برخی از شهرستان های استان وضعیت آنان تغییر یافته است.

به گزارش افتاب ایلام، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد:  شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام در شبانه روز گذشته به تعداد ۲۷۴۹۲ نفر  افزایش یافته است.

« محمد کریمیان» با بیان اینکه  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۱۰ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده استف تصریح کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش نشده است و بر این اساس مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تا این لحظه ۶۷۳ نفر  است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس وضعیت رنگ بندی جدید از نظر شیوع یروس کرونا در این استان، دهلران در شرایط قرمز، چرداول و آبدانان در شرایط نارنجی و بقیه شهرستان های استان در وضعیت زرد  قرار دارند، گفت: در حال حاضر ۷۱ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در سطح بیمارستان های استان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام یادآور شد: از ابتدای شیوع کرونا در استان تا کنون ۱۹۹۱ نفر در شهرستان آبدانان، ۱۷۶۴ نفر در شهرستان دهلران، ۱۵۶۷ نفر در شهرستان دره شهر، ۱۲۹۶ نفر در شهرستان مهران، ۸۱۲ نفر در شهرستان ملکشاهی، ۶۰۲ نفر در سیروان، ۳۷۷ نفر شهرستان چوار، ۱۲۹۲۹ نفر در شهرستان ایلام، ۲۸۳۷ نفر در شهرستان ایوان، ۱۷۵۵ نفر در شهرستان چرداول، ۵۲۵ نفر در شهرستان هلیلان و ۱۰۲۷ نفر در شهرستان بدره به ویروس کرونا مبتلا شده است.

کریمیان با اشاره به روند افزایش تعداد مبتلایان و بستری های ناشی از شیوع کرونا در استان، اظهار کرد: ورود مسافران نوروزی، کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان و افزایش دورهمی ها و اجتماعات از دلایل اصلی افزایش موارد ابتلا در روزهای انتهایی سال گذشته و تعطیلات سال جدید است.

وی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی تعداد نمونه گیری ها از ابتدای سال جاری تاکنون، یادآور شد: متاسفانه شیوع بیماری کرونا در استان در حال پیشرفت است و برخی از شهرستان های استان وضعیت آنان تغییر یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام ابراز کرد: ایام تعطیلات سال نو روند شیوع بیماری کرونا در استان را تسریع نموده و نشانگر این است که پروتکلهای بهداشتی مطابق انتظارات رعایت نمی‌شود و قطعاً با ادامه این روند، ممکن است وضعیت دیگر شهرستانهای استان نیز از حالت زرد به نارنجی و از نارنجی به قرمز تغییر پیدا کند.

                                                                                                

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان