پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

سه شنبه, 31 فروردین 1400 | 2021 Tuesday 20 April  

به گزارش آفتاب ایلام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، معروف بسطامی در ارتباط زنده تلویزیونی از صدا و سیمای مرکز ایلام با اشاره به برگزاری دو انتخابات شورای شهر و روستا و ریاست جمهوری در تاریخ ۲۸ خرداد ماه سال جاری گفت: فرایند اجرایی انتخابات با دستور وزیر کشور در تاریخ ۱۸ اسفند سال ۹۹ ابلاغ شد.

وی در ادامه به ثبت نام داوطلبین شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و گفت: ثبت نام از داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره ­ی شوراهای اسلامی روستا و تیره های عشایری از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه مورخ ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ آغاز و تا ساعت ۱۸:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ (جمعا به مدت ۷ روز) ادامه خواهد یافت.

وی افزود: این عزیزان می توانند به دو روش حضوری از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر از طریق بخشداری ها و دفاتر پیشخوان و همچنین بصورت غیر حضوری و از طریق اپلیکیشن موبایل و رایانه بصورت شبانه روزی ثبت نام خود را انجام دهند.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری ایلام در خصوص مدارک مورد نیاز برای ثبت نام داوطلبین شوراهای اسلامی روستا گفت: مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام به شرح زیر می­باشد:
۱. ارائه اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد؛

۲. اصل شناسنامه عکس دار و تصویر کلیه صفحات آن؛

۳. اصل کارت ملی و تصویر آن؛

۴. اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم و تصویر آن برای مردان؛

۵. یک (۱) قطعه عکس ۴ × ۳ جدید؛

۶. داشتن سواد خواندن و نوشتن برای شورای روستاهای تا دویست خانوار؛

۷. ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر دیپلم برای شورای روستاهای بالای دویست خانوار؛

۸. اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفای مقامات موضوع ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا؛

و ۹. اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری (جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و همچنین رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه) جهت برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر

بسطامی در ادامه خطاب به داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا چند توصیه داشت و گفت: داوطلبین اوایل هفته و شروع انتخابات و در روزهای اولیه کار ثبت نام خود را انجام دهند.

وی در ادامه ضمن اینکه توصیه کرد داوطلبان به خاطر شرایط حاد کرونایی بیشتر بصورت غیر حضوری ثبت نام نموده و از تجمع در بخشداری ها و دفاتر پیشخوان خودداری کنند، اضافه کرد: داوطلبانی که عضو شورای اسلامی روستا بوده برای ثبت نام در همان روستا نیاز به ارائه مدرک تحصیلی نیست.

رئیس ستاد انتخابات استان در ادامه با عنوان این مطلب که روستا هایی که دارای ۲۰ خانوار یا ۱۰۰ نفر جمعیت هستند مشمول برگزاری انتخابات روستایی خواهند شد گفت: همچنین برای روستاهایی با جمعیت ۱۵۰۰ نفر ۳ نفر عضو اصلی و ۲ نفر علی البدل و برای روستاهای بالای ۱۵۰۰ نفر ۵ نفر عضو اصلی و ۳ نفر عضو علی البدل انتخاب می شوند.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان