جمعه، 04 خرداد 1403| 24 May 2024

آفتاب ایلام - عدم اجازه ترخیص به کامیون‌های حمل کاشی در مرز مهران موجب ایجاد صف طویل کامیون‌ها شده است و رانندگان این کامیون‌ها مدعی آن هستند که مدت 48 ساعت است که به آنان اجازه ترخیص بار داده نشده است و آنان در مرز مهران بلاتکلیف هستند.

چرایی موضوع را با روح‌الله غلامی مدیرکل گمرکات استان ایلام مطرح که در پاسخ اظهار داشت: کامیون‌های حمل بار کاشی که در مرز مهران هستند در حد صف طولانی نیست و تعداد کامیون‌ها زیاد نیست.

وی گفت: مشکل این کامیون‌ها از طرف اداره گمرکات استان و پایانه مرزی مهران نیست، بلکه خود تجار نسبت به تهیه اسناد گمرکی از مبدأ اقدام نکرده‌اند.

غلامی افزود: این مشکل شامل همه کامیون‌های حمل بار نیست چون تجاری که اسناد گمرکی دارند مشکلی برای ترخیص نخواهند داشت.

مدیرکل گمرکات استان ایلام گفت: ما درصدد رفع این مشکل و صدور اسناد گمرکی برای کامیون‌های دارای مشکل از شهر مبدأ هستیم و مشکل رفع خواهد شد.

آفتاب ایلام - درحالی که مشاهدات عینی خبرنگار ما تشکیل صف طولانی کامیون‌های کشنده با بار کاشی صادراتی ایران را تایید می‌کند؛ انتظار آن است که در سال حمایت از تولید  مدیرکل گمرک استان ایلام بجای اظهار نظری اینگونه «تعداد کامیون‌ها در حد صف طولانی نیست» برای برطرف کردن مشکل هرچه سریعتر چاره‌اندیشی کند. چون امروز توسعه و حمایت از صادرات غیرنفتی یک اولویت است و نباید حتی  یک دستگاه کامیون حامل کالای صادراتی ایران در مبادی خروجی کشورمان معطل بماند.   به‌هرحال رانندگان بلاتکلیف خواهان رسیدگی عاجل به موضوع هستند.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان