پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 01 اردیبهشت 1400 | 2021 Wednesday 21 April  
رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان؛

انجام بیش از ۲۱ هزار مامویت اورژانس ۱۱۵ ایلام در سال گذشته/ انتقال ۱۲۷۰۴ مصدوم به مراکز درمانی استان

۱۴۰۰/۰۱/۱۷ چاپ

رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: سال گذشته در مجموع ۲۱ هزار و ۴۳۱ ماموریت اورژانس ۱۱۵ انجام شده است.

به گزارش آفتاب ایلام، صید نور علیمرادی ظهر امروز سه شنبه در نشست مجازی با خبرنگاران ایلام اظهار داشت: در راستای ماموریت های انجام شده توسط اورژانس ۱۱۵ در مجموع ۱۲۷۰۴ مصدوم به مراکز درمانی سطح استان منتقل شده که از این تعداد مصدوم ۳۶۰۴ مصدوم تصادفی و ۱۵۶۹۸ مصدوم و بیمار غیر تصادفی است.
وی افزود: همچنین در این مدت ۹۰۶۳۹ تماس مردمی با اورژانس ۱۱۵ استان برقرار شده است.
رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی ایلام اظهار داشت: تا پایان سال ۹۹ در مجموع ۲۳۳ ماموریت توسط اورژانس هوایی انجام شده است.
وی بیان داشت: همچنین سال گذشته، ۴۲۴۹ بیمار کرونایی توسط اورژانس پیش بیمارستانی ایلام به مراکز درمانی انتقال داده شده است.
علیمرادی خاطرنشان کرد: تعداد پذیرش بیماران داخل استان در این مدت ۳۸۷۷ و خارج از استان ۳۳۰ بیمار است.
*برقراری ۵ هزار تماس تلفنی با اورژانس ۱۱۵ ایلام در نوروز ۱۴۰۰
وی اضافه کرد: از ابتدای سالجاری تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۰، در مجموع ۵۶۷۲ تماس با اورژانس ۱۱۵ ایلام برقرار شده و در این راستا ۱۳۷۸ مورد آمبولانس به محل اعزام شده است.
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایلام افزود: در این راستا ۱۴۷۵ بیمار جابجا شده که از این تعداد  ۲۳۰ مصدوم تصادفی و ۱۲۴۵ مصدوم غیر تصادفی است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت ۲۲۳ نفر با مراجعه حضوری به اورژانس ۱۱۵ از خدمات پایگاههای اورژانس ۱۱۵ استان بهره مند شده اند.
علیمرادی در ادامه: تعداد بیماران اعزام شده به مراکز درمانی در ایام نوروز را ۸۴۷ و توسط ستاد هدایت (mcmc) بیماران پذیرش شده جهت اعزام در داخل استان را ۲۶۷ نفر و خارج  از استان را ۱۳ بیمار عنوان کرد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر ۲۹ پایگاه جاده‌ای، ۱۳ پایگاه شهری و یک پایگاه اورژانس هوایی با ۳۲۰ نیروی عملیاتی اورژانس در ایلام فعال است.
رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی ایلام گفت: با توجه به عدم حضور بالگرد اورژانس ۱۱۵ ایلام از نیمه دوم بهمن ماه سال گذشته، ارائه خدمات در ایام نوروز توسط پایگاه های ثابت شهری و جاده‌ای استان انجام شده است.
دکتر علیمرادی در پایان ضمن تبریک سال نو و تقدیر از همراهی مردم با اورژانس ۱۱۵، برای ملت ایران سالی پر از خیر و برکت و به دور از بیماری آرزومند شد.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان