جمعه، 04 خرداد 1403| 24 May 2024

آفتاب ایلام - قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه دوشنبه و در ادامه مجموعه نشست‌های چند هفته گذشته بعد از سهمیه‌بندی بنزین پس از دیدار با فعالین سیاسی دو جناح اصولگرا و اصلاح‌طلب استان این بار در جلسه‌ای با دبیران احزاب استان مسائل روز به‌ویژه در حوزه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی موردبحث و گفت‌ وگو قرارداد.

در این نشست که مدیران دستگاه‌های اجرایی و خبرگزاری‌های استان حضور داشتند ابتدا 15 نفر از دبیران احزاب از جریانات مختلف به نمایندگی از حاضرین مسائل و نقطه نظرات خود را ارائه دادند و مدیران دستگاه‌های مرتبط نسبت به مسائل مطرح‌شده پاسخ دادند.

در ادامه استاندار ایلام اقدامات انجام‌شده در بُعد مردم‌داری و ارتباط با ارباب و رجوع را تشریح و بیان داشت: از روز اول ارتباط با مردم را در دستور کار خود قرار داده‌ام که مجموعه نشست‌ها با مشاورین توسعه استان در مرکز، نخبگان جوان استان، مشاورین کارشناس ادارات، مشاورین جوان، مشاورین توسعه در استان، احزاب و فعالین سیاسی اصولگرا، احزاب و فعالین سیاسی اصلاح‌طلب، با دبیران احزاب و نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه ازجمله این نشست‌ها بوده است.

حضور در صداوسیما و ارائه گزارش به مردم، برگزاری میز خدمت و حضور مسئولان در میان مردم، سفر به شهرستان‌ها و دیدار با اقشار مختلف مردم، حضور در سامانه سا مد و پاسخگویی به خواسته‌ها و مطالبات مردمی، برنامه‌های ملاقات عمومی از دیگر مواردی بود که سلیمانی دشتکی به آن اشاره و یادآور شد: به اعتقاد من مردم ولی‌نعمت انقلاب‌اند و تمام مسئولان باید تلاش کنند که در خدمتگزاری مردم پیش‌قدم باشند.

وی، حضور در میان خانواده معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران و دیدار با خانواده‌های ضعیف و اقشار آسیب‌پذیر جامعه را مورداشاره قرارداد و گفت: در راستای تکریم حقوق شهروندی مدیران را به حضور در بین مردم تشویق کرده‌ایم.

امیدآفرینی مبحث بعدی استاندار ایلام بود که گفت: با توجه به شرایط امروز کشور بایست امیدآفرینی را در دستور کار قرار دهیم. چراکه دشمن سعی در ناامید کردن مردم از مسئولان نظام دارد؛ در قضاوت‌های خود مواظب باشیم بر ذائقه دشمن حرکت نکنیم.

وی به‌نقد اشاره و افزود: در کنار نقدها اگر یکجایی کار مثبتی انجام می‌شود انصاف حکم می‌کند آن را نیز بگوییم. اینکه بگوییم در استان کاری انجام‌نشده است این حرف درستی نیست؛ تلاش‌های زیادی درزمینهٔ های مختلف ازجمله سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف، ایجاد و ترمیم زیرساخت‌ها، رفع مسائل و مشکلات طرح‌های تولیدی، برگزاری شایسته مراسم اربعین، عملکرد موفق در سیل فروردین‌ماه انجام‌شده است.

سلیمانی دشتکی به بودجه استان اشاره و خاطرنشان کرد: در بحث بودجه موفق عمل کرده‌ایم: استان با 0.73 درصد جمعیت کشور موفق شده 2.86 درصدد بودجه کشور را به خود اختصاص دهد و این مهم به خاطر اربعین و توجیهاتی بوده که در این راستا انجام‌شده است.

استاندار ایلام یادآور شد: امروز برنامه‌ریزی در کشور به‌تناسب مقتضیات زمان صورت می‌پذیرد. یک‌زمانی در دوران جنگ عرضه کالاها کوپنی شده بود، در یک دوره‌ای عرضه بنزین کارتی شد و بعد برداشته شد و امروز دوباره عرضه بنزین کارتی و دونرخی شده است.

طرح مسکن مهر و هدفمندی یارانه‌ها در این جلسه مورداشاره استاندار بود که گفت: در دولت گذشته طرح هدفمندی یارانه‌ها خوب بود اما بد اجرا شد، مسکن مهر خوب بود اما بد اجرا شد؛ در مسکن مهر هدف خانه‌دار کردن دهک‌های پایین جامعه بود اما آیا در عمل این‌جور عمل شد؟

سرمایه‌گذاری در استان ایلام و حمایت از سرمایه‌گذاران مورداشاره استاندار ایلام بود که افزود: در حمایت از سرمایه‌گذاری از هیچ تلاشی فروگذار نبوده‌ایم؛ شرکت‌ها و هلدینگ مختلفی ازجمله هلدینگ خلیج‌فارس و ایرانیان، بنیاد مستضعفان و برکت و هلدینگ های هیدرو و ایمیدرو پای‌کار آمده‌اند و 4 بانک عامل 800 میلیارد تومان در فاز اول آزادراه پل زال چیلات نجف اشرف سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ که برای اولین بار در استان ایلام است که 5 بانک عامل برای سرمایه‌گذاری در پتروشیمی مهران پای‌کار آمده‌اند.

درپایان استاندار ایلام از احزاب استان ایلام خواست برای توسعه استان با برنامه باشند و برنامه‌های توسعه استان را ارائه تا اعتلای استان ایلام را شاهد باشیم.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان