پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 01 اردیبهشت 1400 | 2021 Wednesday 21 April  

آفتاب ایلام ؛ محمد نوذری استاندار ایلام با اشاره به اهمیت صنعت برق در توسعه زیر بنایی استان اظهار داشت: برنامه ریزی‌های توسعه شبکه انتقال برق می‌تواند یک فاکتور مهم در توسعه استان باشد.

او افزود: ایلام از موقعیت ویژه‌ای برای صادرات برق به کشور عراق برخوردار است که باید در این زمینه زیرساخت‌های لازم در دستور کار قرار گیرد.

استاندار ایلام با بیان اینکه صادرات برق به عراق یکی از اولویت‌های استان در سال‌های آتی است، بیان کرد : رایزنی‌های گسترده‌ای با استان‌های همجوار در کشور عراق به انجام رسیده که می‌تواند منشا تحولات موثری باشد که به توسعه منطقه و اقتصاد ملی کمک کند.

او ادامه داد : توسعه خطوط انتقال نیرو نیازمند همراهی و مشارکت مردم در اجرای پروژه هاست که در این راستا باید با تشکیل تیم‌های کارشناسی هم از هزینه‌های احتمالی براوردی ارائه شود و هم در ان حق و حقوق مردم هم دیده شود.

نوذری اضافه کرد : در اقدام بعدی برای رفع معارضین احتمالی در طول مسیر انتقال خطوط برق در شهرستان‌های جنوبی اقدام نمود.

استاندار ایلام  در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت نگهداری شبکه انتقال و تامین امنیت خطوط و دکل‌ها اشاره کرد و اظهار کرد : کم هزینه‌ترین راه تامین امنیت دکل‌های انتقال برق قرارداد با دهیاران و شورا‌های روستایی است که حضور به موقع آن‌ها در طول مسیر می‌تواند راهگشای جلوگیری از سرقت‌های متناوب گردد.

او در ادامه گفت: ایجاد امنیت پایدار برای خطوط انتقال برق و دکل‌های برق هزینه نگهداری این خطوط را نیز کاهش می‌دهد.

در ادامه این نشست اسدی مدیر عامل برق منطقه‌ای غرب کشور با بیان اینکه در مسیر خطوط انتقال مشکل معارضین حل نشده افزود : معارضین بخشی از انرژی ما را می‌گیرند تلاش ما برای مردم است و لازم است مردم نیز برای توسعه متوازن و منطقه‌ای خود همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام / غنویسنده: newsBot

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان