چهارشنبه، 30 خرداد 1403| 19 June 2024

مقام نظامی ایران: اردوغان به ما اعلام کرد که دشمنان در ایران برنامه دارندفرمانده قرارگاه جنگ‌های نوین ستادکل نیرو‌های مسلح گفت: استعمار نو با به‌وجود آوردن داعش، جنگ نیابتی خارجی را برای ما ایجاد کرد، اما انقلاب اسلامی در آن پیروز شد و حالا دشمن نسبت به ایجاد جنگ نیابتی داخلی اقدام کرده است.

به گزارش ایسنا، سرلشکر مصطفی ایزدی صبح امروز (دوشنبه - ۲۵ آذر) در اولین همایش سراسری قدرت نرم انقلاب اسلامی که در دانشگاه افسری امام حسین (ع) برگزار شد، با بیان این‌که انقلاب اسلامی، حرکتی است که در حال تحمیل نظم جدیدی به جهان است، گفت: انقلاب ما در راه مقابله با این نظم جهانی و طرح‌هایی نظیر طرح «خاورمیانه بزرگ» مطرح می‌شود، هرچند که در نظام اسلامی، نیروی نظامی، وسیله‌ای علیه قدرت است.

فرمانده قرارگاه جنگ‌های نوین ستادکل نیرو‌های مسلح با تأکید بر این‌که سیاست آمریکا به‌گونه‌ای است که بر مبنای قدرت‌طلبی حرکت می‌کند، تصریح کرد: امروز جنگ بسیار مهمی در زمینه‌های فضای مجازی، فضای شناختی و فضای اندیشه‌ای وجود دارد و آمریکایی‌ها به‌عنوان رأس نظام سلطه، می‌خواهند یک ساعت یک‌پارچه ذهنی در عالم به‌وجود بیاورند و کاری کنند که مصرف‌کننده کالا‌ها و صاحبان اطلاعات یکسان باشند.

وی گفت: امروز تمدن غربی در همه زمینه‌ها در حال افول است و مسائلی که امروز در کشور‌هایی نظیر انگلیس، فرانسه و آمریکا در ابعاد سیاسی، فرهنگی و اقتصادی به‌وجود آمده است، ریشه این تمدن را می‌زند.

ایزدی با تأکید بر این‌که امروز استعمار داخل و خارج کشور، علیه انقلاب اسلامی فعالیت می‌کند، تصریح کرد: استعمار نو با به‌وجود آوردن داعش، جنگ نیابتی خارجی را برای ما ایجاد کرد؛ اما به لطف خدا، انقلاب اسلامی در جنگ نیابتی خارجی پیروز شد؛ بنابراین دشمن نسبت به ایجاد جنگ نیابتی داخلی اقدام کرده است.

فرمانده قرارگاه جنگ‌های نوین ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به حوادث اخیر در کشور، گفت: رئیس جمهور ترکیه (اردوغان) و سیستم اطلاعاتی این کشور به‌صورت غیرمستقیم به جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند که دشمنان در ایران برنامه دارند و حتی رئیس جمهور ترکیه این موضوع را در سخنرانی‌های خود اعلام کرد و روسیه، حزب‌الله لبنان و حشدالشعبی عراق هم این موضوع را تذکر دادند.

وی گفت: دشمن از فضای مجازی و رسانه‌ها استفاده حداکثری کرده و فعالیت‌های خود را به‌صورت جهانی اداره می‌کند و در این راستا در آمریکا کمیته‌ای نیز تشکیل داده‌اند که در آن کشور‌های مرتجع عرب، رژیم صهیونیستی و انگلیس در این راستا تلاش می‌کنند و ضد انقلاب نیز در متن کار حضور دارد.

فرمانده قرارگاه جنگ‌های نوین ستاد کل نیرو‌های مسلح تاکید کرد: عملکرد‌های ما خصوصاً در سپاه و بسیج بسیار می‌تواند در مقابله با دشمن تأثیرگذار باشد و باید در جنگ نرم، خصوصاً فضای مجازی قدرت خود را بالا ببریم.

ایزدی در پایان با تأکید بر این‌که ما باید در فضای مجازی برای ورود به تمدن نوین اسلامی، به سکو‌های برتر دست پیدا کنیم، گفت: در فضای مجازی، فرهنگ، سیاست، اقتصاد و مسائل اجتماعی تحت‌الشعاع موارد مختلفی قرار دارد و افسران جنگ نرم باید این فضا را راهبری کنند.

 
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان