پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 01 اردیبهشت 1400 | 2021 Wednesday 21 April  

سرهنگ رضا همتی زاده رئیس پلیس راه استان ایلام در گفت و گو با خبرنگار آفتاب ایلام ؛ گفت :تعدادی از رانندگان متخلف و هنجار شکن بدون توجه به قوانین و مقررات و برای فرار از تخلف، اقدام به مخدوش کردن، درآوردن و دستکاری در ارقام پلاک وسیله نقلیه خود می‌نمایند و به گمان خود قانون را دور می‌زنند در حالی که این عمل جرم و قانون برای آن مجازات تعیین کرده است.

وی ادامه داد: پلاک، شناسنامه هویتی وسیله نقلیه محسوب شده و هیچ راننده‌ای حق عبور و مرور درجاده‌ها و خیابان‌ها بدون پلاک را ندارد.

همتی زاده افزود: در صورتی که رانندگان، پلاک خودرو را به غیر از محل مناسب تعبیه شده در جای دیگری مانند پشت شیشه قرار بدهند، تخلف بوده و مشمول جریمه خواهند شد.

رئیس پلیس راه استان ایلام خاطر نشان کرد: دستکاری و مخدوش کردن پلاک خودرو غیر قانونی و جرم تلقی می‌شود مشکلاتی را نیز برای دیگران ایجاد و حقوق دیگر شهروندان را ضایع می‌کند، زیرا اقدام آنان موجب صدور قبض جریمه برای فرد دیگری می‌شود به همین منظور خلافی هر دو پلاک باید توسط فرد خاطی پرداخت شود.

سرهنگ همتی زاده در پایان گفت: ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی اشعار می‌دارد که هر کس در ارقام و مشخصات پلاک وسایل نقلیه موتوری زمینی، آبی یا کشاورزی تغییری ایجاد و یا پلاک وسیله نقلیه موتوری دیگری را به آن الصاق کند یا برای آن پلاک تقلبی بکاربرد یا چنین وسایلی را با علم به تغییر و یا تعویض پلاک تقلبی مورد استفاده قرار دهد به حبس از شش ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.

انتهای پیام / غنویسنده: newsBot

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان