پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 01 اردیبهشت 1400 | 2021 Wednesday 21 April  
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری ایلام :

ثبت نام ۴۱۱ داوطلب انتخابات شورای اسلامی روستا در ایلام

۱۴۰۰/۰۱/۱۸ چاپ

به گزارش آفتاب ایلام؛ سید صادق موسوی اظهار داشت: این تعداد داوطلب همزمان با آغاز ثبت نام شوراهای اسلامی روستا (شانزدهم فروردین ماه)  تا ساعت 18 عصر امروز به صورت حضوری یا غیرحضوری ثبت نام کرده اند. 

وی افزود: از تعداد ۴۱۱ داوطلب ثبت نام شده تا امروز ۳۷۶ نفر مرد و ۳۵ نفر زن هستند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری ایلام  تصریح کرد: داوطلبان شرکت در این دوره از انتخابات تا ۲۲ فروردین ماه از ساعت هشت صبح تا ۱۸ عصر به صورت حضوری یا غیرحضوری می توانند ثبت نام کنند.

موسوی به روش های ثبت نام داوطلبان اشاره و یادآور شد: داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا برای ثبت نام حضوری به دفاتر پیشخوان یا بخشداری های محل سکونت خود مراجعه کنند.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور کاهش مراجعات حضوری داوطلبان، شرایط و زمینه ثبت نام اینترنتی و غیرحضوری از متقاضیان فراهم شده است که از طریق سایت وزارت کشور یا نصب نرم افزار ویژه ثبت نام داوطلبان بر روی تلفن های همراه ثبت نام کنند.

موسوی تاکید کرد: از دیگر راه های ثبت نام اینترنتی از طریق لینک بارگذاری شده در سایت وزارت کشور انجام می شود که داوطلبان با مراجعه به این سایت و با ورود به این لینک ثبت نام و کدرهگیری دریافت می کنند.

وی یادآور شد: حداقل سن شرکت کنندگان باید ۲۵ سال سن باشد و برای روستاهای با جمعیت زیر ۲۰۰ خانوار حداقل سواد خواندن یا نوشتن و برای روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار نیز حداقل سواد دیپلم است.

۳۸۳ روستا در استان ایلام واجد شرایط برگزاری انتخابات ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستا هستند.

انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره همه پرسی ریاست جهموری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می شود.

بیشتر بخوانید:

آغاز ثبت نام داوطلبان انتخابات شورا‌های اسلامی روستا در ایلام

 نویسنده: newsBot

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان