پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

سه شنبه, 31 فروردین 1400 | 2021 Tuesday 20 April  
رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام؛

ممنوعیت عرضه مرغ قطعه بندی شده در ایلام

۱۴۰۰/۰۱/۱۸ چاپ

به گزارش آفتاب ایلام؛ محمدعلی اقدسی اظهار داشت: با وجود رعایت قیمت مصوب مرغ، برخی از افراد سودجو با قطعه بندی آن‌ها را با قیمت بسیار بالاتری عرضه می‌کردند که موجب ایجاد اختلال در روند بازار می‌شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام از تامین گوشت مرغ مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان خبر داد و یادآور شد: پیش بینی‌های لازم برای تامین مرغ کشتار روز اندیشیده شده و اولویت تهیه و تامین مرغ با بازار استان است.

اقدسی  با بیان اینکه  اکنون روزانه چهار هزار و ۵۰۰ تن مرغ در استان تولید می‌شود که ۲ هزار تن در استان مصرف و مابقی به خارج از استان ارسال می‌شود افزود:  برخی از افراد دلال مرغ کشتار روز استان را با قیمت مصوب خریداری و در استان‌های مجاور با قیمت بالاتر عرضه می‌کردند که افراد خاطی شناسایی و به مراجعه قضایی معرفی شده اند.

وی تاکید کرد: بر اساس تصمیم قرارگاه ساماندهی مرغ در کشور، قیمت هر کیلوگرم مرغ تعیین و آنالیز قیمتی آن برای مرغدار، کشتارگاه، توزیع کننده عمده و خرده فروش محاسبه و اعلام شده است که امیدواریم با تک نرخی شدن قیمت‌ها خروج غیرقانونی و دلالی حذف شود.

روزانه در ۲ کشتارگاه ایلام ۶۰ تا ۷۰ هزار قطعه مرغ کشتار می‌شود که ۲۵ هزار قطعه به مصرف استان و مابقی به خارج از استان ارسال می‌شود.    نویسنده: newsBot

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان