پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

شنبه, 25 اردیبهشت 1400 | 2021 Saturday 15 May  

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ جمیل صادقی فر گفت: بزرگترین نقطه ضعفی که به ما صدمه وارد می‌کند عدم توفیق در کاهش ابتلا به بیماری است و روز به روز به تعداد مبتلایان افزوده می‌شود.

وی افزود: تنها از طریق کاهش تجمعات مانند عروسی و عزا، تجمعات غیرضروری در اماکنی مانند بانک‌ها و دفاتر پیشخوان، کاهش تردد‌های غیرضروری، کاهش و یا حذف دورهمی‌های خانوادگی، افزایش استفاده از ماسک به بالاتر از ۹۰ درصد، رعایت فاصله یک و نیم متری در جا‌هایی نظیر نانوایی‌ها است.

صادقی فر تاکید کرد: رعایت این پروتکل‌ها بمدت ۲ هفته زمان طلایی برای کنترل کرونا در استان است در غیر این صورت ویروس از کنترل خارج می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به افزایش تعداد بستری‌ها اشاره کرد و افزود: ۸۸ بستری جدید در مراکز درمانی بستری شدند و تعداد بستری‌های موجود به ۳۰۱ نفر رسیده است.

وی اظهار داشت: از بستری‌های جدید ۲۵ مورد مربوط به ایلام، ۱۷ نفر آبدانان، ۱۳ نفر دهلران، ۱۱ نفر دره شهر، هشت نفر ایوان، ۶ نفر چرداول، چهار نفر بدره، سه نفر مهران و یک نفر نیز مربوط به سیروان است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: ۳۱۷ ابتلای جدید در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده و مجموع مبتلایان استان به ۳۲ هزار و ۶۷۶ نفر رسیده و مجموع بهبودیافتگان نیز ۲۹ هزار و ۶۳ نفر است.

 نویسنده: newsBot

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان