پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

شنبه, 25 اردیبهشت 1400 | 2021 Saturday 15 May  

آفتاب ایلام ، ایلام یکی از شهر‌هایی است که به دلیل افزایش آمار خودرو و شهرنشینی و همچنین وجود معابر تنگ و بافت قدیمی با مشکلات ترافیکی مواجه است.

هرچند طی سال‌های اخیر در شهر ایلام شاهد اجرای پروژه‌هایی جهت کاهش ترافیک شهری بودیم که از این جمله می‌توان به احداث زیرگذر رسالت اشاره کرد، اما متاسفانه در برخی مناطق کماکان شاهد گره‌های ترافیکی هستیم که این امر مشکلات بسیاری را برای شهروندان به دنبال داشته است.

مدتی پس از افتتاح پروژه زیرگذر رسالت ، در سال ۹۸ شاهد کلنگ‌زنی پروژه زیرگذر شهید کشوری به منظور کاهش بار ترافیکی شهر ایلام بودیم که متاسفانه این پروژه با وجود وعده و وعید‌های مسئولان مربوطه تا کنون به بهره‌برداری نرسیده است.

اجرای همزمان چند پروژه عمرانی شهری

یکی از تاکسی‌داران ایلامی با بیان اینکه ترافیک شهر ایلام یکی از مشکلات چندین ساله تاکسی‌داران است،گفت: طی ماه‌های گذشته در شهر ایلام چند پروژه عمرانی هم‌زمان در حال اجراست و این مساله به افزایش ترافیک در این شهر منجر شده است.

طاهری مطرح کرد: از مسئولان شهری خواهشمندیم با تسریع در روند اجرای پروژه زیرگذر شهید کشوری به مشکلات ترافیکی خاتمه دهند.

کرمی یکی دیگر از شهروندان ایلامی با ابراز نارضایتی از روند احداث و تکمیل این پروژه گفت: با توجه به مسدود شدن برخی معابر و خیابان‌ها جهت انجام طرح‌های عمرانی شاهد بروز مشکلات بسیاری در تردد رانندگان هستیم که به بروز تصادفات منجر می‌شود.

لزوم آماده‌سازی زیرساخت لازم

مدیر روابط عمومی شهرداری ایلام ،گفت: پروژه زیر گذر شهید کشوری در آذرماه ۱۳۹۸ با تعیین زمان ۱۸ ماهه، کلنگ‌زنی شد و مسئولان شهری با توجه به روند مطلوب ساخت این پروژه در ابتدا، تکمیل و افتتاح پروژه را زودتر از موعد مقرر و همزمان با دهه مبارک فجر ۱۳۹۹ اعلام کردند.

محمد سلطانی با اشاره به ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی پروژه اظهار کرد: عدم جابه‌جایی برخی زیرساخت‌های مربوط به شرکت مخابرات و آب و فاضلاب مانع از افتتاح این پروژه شده است و در صورت جابه‌جایی زیرساخت‌ها، روند تکمیل این پروژه با سرعت بیشتری انجام می‌گیرد.

اجرای کامل تعهدات اداره کل آب وفاضلاب

معاون شرکت آب و فاضلاب استان ایلام ،گفت: این شرکت جهت تکمیل پروژه زیرگذر شهید کشوری مشارکت لازم را داشته و تمام تعهدات این شرکت در خصوص پروژه انجام شده است.

محمد محمدی با بیان این‌که جابه‌جایی کامل تاسیسات آب و فاضلاب در پروژه شهید کشوری انجام شده است ، بیان کرد: سال گذشته پیمانکار مربوط، تمامی عملیات جابه‌جایی زیرساخت‌ها را به پایان رسانده است.

جابه جایی زیرساخت‌های مخابراتی

حشمت اسدی مدیرعامل شرکت مخابرات استان ایلام نیز گفت:جابجایی و نصب کابل‌های مخابراتی در حال انجام است و همکاران در تلاشند این مهم را هرچه سریعتر به پایان برسانند تا شاهد افتتاح این پروژه باشیم.

 با توجه به اینکه اجرای این پروژه در راستای حذف گره‌های ترافیکی، روان سازی ترافیک و کاهش تصادفات رانندگی انجام شده و بهره‌برداری از آن به تحقق این اهداف منجر می‌شود، امید است دستگاه‌های مربوطه همکاری و تعامل لازم جهت تسریع در تکمیل این پروژه را داشته باشند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/ ننویسنده: newsBot

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان