پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

شنبه, 25 اردیبهشت 1400 | 2021 Saturday 15 May  
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ روح‌الله غلامی اظهار داشت: با وجود توقف تردد مسافران در مز بین المللی مهران به دلیل شیوع ویروس کرونا هم اکنون با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت‌های تجاری در این گذر مرزی ادامه دارد.   وی با بیان اینکه کامیون‌های حامل کالای صادراتی و بازرگانی از مرز بین المللی مهران پس از تشریفات گمرکی این کالا‌ها به کشور عراق صادر می‌شوند افزود: تمامی این کامیون‌ها قبل از خروج از مرز بازرسی شده در صورت برخورد با موارد مشکوک این موضوع در دست بررسی قرار خواهد گرفت.   وی با بیان اینکه در هر روز کاری تعداد ۳۸۰ تا ۴۵۰ دستگاه کامیون وارد محوطه تجاری گمرک مهران می‌شوند تاکید کرد: تشدید اقدام‌های بهداشتی در مرز و غربالگری و پایش بهداشتی رانندگان و همچنین ضدعفونی کامیون‌های حامل کالا‌های صادراتی در راستای مقابله با بیماری ویروسی کرونا در مرز بین المللی مهران انجام می‌شود.

مدیرکل گمرکات استان ایلام  یادآور شد: سال گذشته بیش از ۱۲۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی (صیفی جات) به ارزش ۵۵ میلیون و ۶۸۷ هزار دلار از مرز بین المللی مهران به عراق صادر شد.

وی با اشاره به اینکه  در این مدت یکهزار و ۷۲۶ محموله ترانزیتی از مرز بین المللی مهران به کشور عراق وارد شده است تصریح کرد: در این مدت یک میلیون و ۶۰ هزار تن به ارزش ۵۵۳ میلیون دلار صادرات به کشور عراق از جمله آهن آلات، کاشی و سرامیک، پلاستیک، تره بار، سنگ آهن و محصولات پتروشیمی صورت گرفته است.
نویسنده: newsBot

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان