پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

شنبه, 25 اردیبهشت 1400 | 2021 Saturday 15 May  

آفتاب ایلام؛ غلامرضا ابدالی اظهار داشت: در فصل زاد و ولد چهار راس گوساله گوزن زرد در این سایت طی روز‌های اخیر متولد شده اند.    وی با بیان اینکه احتمال افزایش تعداد نوزادان این سایت تا تیرماه وجود دارد افزود: هم اکنون با احتساب نوزادان جدید، تعداد ۲۱ راس گوزن ماده، ۱۰ گوزن نر و ۱۵ گوزن نابالغ در سایت تکثیر و احیای گوزن زرد ایرانی مانشت و قلارنگ وجود دارد.

ابدالی یادآور شد: گوزن‌های این سایت همه ساله در فصل شهریور اقدام به جفت گیری می‌کنند و در فصل بهار سال بعد نیز نوزادان این وحوش به دنیا می‌آیند و فرایند تولد گوساله‌ها تا اواخر خرداد یا اوایل تیرماه ادامه دارد.

مدیرکل محیط زیست ایلام تاکید کرد: در حال رایزنی برای انتقال تعدادی از گوزن‌های بالغ سایت به دیگر استان‌های کشور هستیم که این انتقال در تابستان سال جاری صورت بگیرد.

سایت تکثیر و احیای گوزن زرد ایرانی مانشت و قلارنگ ایلام دارای ۴۰ هکتار گستره است، این سایت سال ۸۶ با انتقال ۶ راس گوزن بالغ از جزیره اشک دریاچه ارومیه کار خود را شروع کرد.

سال ۹۵ تعداد ۱۰ راس از گوزن‌های بالغ سایت مانشت و قلارنگ به استان یزد و چهار راس نیز در سال ۹۶ و بهمن ماه سال ۹۸ نیز تعداد ۱۷ راس گوزن نر و ماده این سایت به استان خوزستان منتقل شدند.
نویسنده: newsBot

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان