پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

شنبه, 25 اردیبهشت 1400 | 2021 Saturday 15 May  

آفتاب ایلام؛ قنبر موسی نژاد با بیان اینکه در  سال گذشته جمع آوری زکات نسبت به سال ماقبل آن دو برابر افزایش داشته است افزود:  زکات جمع آوری شده سال ۹۸ کمتر از سه میلیارد تومان بوده که این رقم در سال ۹۹ به بیش از ۵.۵ میلیارد تومان  افزایش یافت. 

وی  تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن فصل برداشت محصولات کشاورزی انتظار می‌رود سازمان جهاد کشاورزی از کارشناسان  این اداره و نیز مروجین حوزه کشاورزی در کمک به جمع آوری زکات بهره گیری و با جمع آوری کنندگان زکات همکاری بیشتری داشته باشد.

موسی نژاد با بیان اینکه یکی از مشکلات حوزه زکات در استان ایلام جمع آوری زکات توسط افراد غیر بومی استان‌های همجوار است تاکید کرد: انتظار می‌رود نیروی‌های امنیتی و انتظامی استان با این معضل و متخلفین برخورد کنند.

وی عنوان کرد: ظرفیت‌های زیادی برای جمع آوری زکات در این استان وجود دارد اما تاکنون کمتر از ۲۰ درصد ظرفیت زکات این استان مورد استفاده قرار گرفته است، در صورتی که حتی اگر از ۵۰ درصد ظرفیت زکات استان استفاده شود می‌توان بسیاری از مشکلات نیازمندان را برطرف کرد.

دبیر شورای زکات استان به در پیش بودن عید فطر  اشاره کرد و گفت: به منظور ساماندهی هرچه بیشتر موضوع جمع آوری زکات فطریه درخواست کمیته امداد این است در هر شهرستان کارگروهی با حضور فرماندار، دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط تشکیل و یک رویه هماهنگ زیر نظر دبیرخانه زکات استان برای جمع آوری زکات فطریه در پیش گرفته شود.    نویسنده: فتاحی

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان