پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

شنبه, 25 اردیبهشت 1400 | 2021 Saturday 15 May  

آفتاب ایلام؛ معروف بسطامی در نشست قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا استان ایلام  گفت:  ۱۸ دستگاه اجرایی که در اعمال محدودیت‌های کرونایی قصور داشتند، به مراجع نظارتی برای طی مراحل قانونی معرفی شده اند. 

وی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی، بازرسی و حراست استانداری باید به صورت جدی‌تر به موضوعات نصب اپلیکیشن ماسک، تبلیغات محیطی، دورکاری افراد دارای بیماری زمینه‌ای، عدم خدمات به افراد فاقد ماسک و ناقلین کرونا در ادارات ورود کنند و بدون مماشات دستگاه‌هایی که ناقض مصوبات و شیوه نامه‌های ابلاغی هستند را به بازرسی کل استان و مراجع مسئول معرفی کنند.

بسطامی با اشاره به افزایش نگران کننده آمارمبتلایان، فوتی ها و بستری ها در استان تاکید کرد: مردم از تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی پرهیز کرده و زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را در اولویت قرار دهند. 

وی با بیان اینکه در هفت روز گذشته ۶ هزار و ۱۰ دستگاه خودرو در مبادی ورودی به شهر‌های قرمز عودت داده شد افزود: در موضوع رعایت مقررات منع تردد شبانه ضمن رعایت ۹۲ درصدی مردم، ۲ هزار و ۳۱۶ مورد تخلف و اعمال جریمه ۲۰۰ هزارتومانی صورت گرفته است.

بسطامی در ادامه میزان رعایت منع تردد در شهر‌های قرمز و نارنجی را ۹۴ درصد اعلام و تصریح کرد: در این حوزه هم ۳۵۷ مورد تخلف و اعمال جریمه‌های ۵۰۰ هزار تومانی و یک میلیون تومانی را شاهد بودیم.

وی همچنین در خصوص بانک‌های استان که بر اساس گزارشات از اماکن پرتجمع و فاقد رعایت پروتکل‌های بهداشتی به حساب می‌آیند، گفت: در جلسه ستاد استانی در خصوص پیشنهاد کمیسیون هماهنگی بانک‌ها درخصوص نحوه کار و تعداد ظرفیت کارکنان تصمیم گیری می‌شود.
نویسنده: فتاحی

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان