پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 27 خرداد 1400 | 2021 Thursday 17 June  

سرهنگ فرزاد یاسمی معاون اجتماعی انتظامی استان ایلام در گفت و گو با خبرنگار آفتاب ایلام ، گفت: یکی از شاخصه‌های پلیس جامعه محور استفاده از توانمندی‌های عمومی در راستای تولید امنیت و نهادینه سازی فرهنگ مشارکت و تعریف امنیت مشارکتی در جامعه است.

او با تاکید بر اینکه تحقق امنیت پایدار بدون مشارکت مردم امری ناممکن است، افزود: جلب مشارکت‌های مردمی زمینه ساز ارتقای انضباط اجتماعی و اخلاقی، افزایش سطح احساس امنیت، کاهش آسیب‌های اجتماعی، توسعه برنامه‌های آموزش همگانی و ارتقای فرهنگ احترام به قانون خواهد شد.

معاون اجتماعی انتظامی استان ایلام ادامه داد: آموزش همگانی و اطلاع رسانی از ابزار‌های کارآمد پلیس در راستای کاهش آسیب‌ها و ارتقای امنیت اجتماعی در جامعه است.

او بیان کرد: معضلات اجتماعی به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان به شمار می‌رود و معاونت اجتماعی انتظامی استان ایلام در این زمینه با تهیه کلیپ، عکس نوشته، موشن گرافی، پیام‌های مشاوره‌ای و مذهبی، نکات حقوقی و غیره به صورت روزانه و در حوزه فضای مجازی و حقیقی و در راستای آگاهی بخشی جامعه تلاش می‌کند.

سرهنگ یاسمی ادامه داد: همچنین پلیس با تمام توان و با برگزاری جلسات تخصصی، ریشه یابی دقیق و علمی علل بروز ناهنجاری‌ها و برنامه ریزی مناسب برای مقابله و کاهش معضلات را در پیش گرفته است.

او مطرح کرد: زمانی ما می‌توانیم در کارهایمان موفق باشیم که مردم را در کنار خود داشته باشیم و از این پشتوانه بزرگ حداکثر استفاده را کنیم، چرا که نقش مشارکت‌های مردمی برکسی پوشیده نیست.

انتهای پیام/ ننویسنده: newsBot

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان