چهارشنبه، 30 خرداد 1403| 19 June 2024

یوسف امیدی روز چهارشنبه در گفت وگویی خبری تصریح کرد: افراد داوطلب و نامزد حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی نباید  در نشست ها و محافل عمومی اعم از ساحت عمومی یا فضای مجازی اقدام به تبلیغ از طریق سخنرانی و دیگر موارد  ممنوعه کنند.

وی اضافه کرد: اگر فردی اقدام به چاپ کارت تبلیغاتی، درج مقاله در روزنامه، و یا برگزاری جلسات عمومی با مردم نماید در پرونده آنان ثبت شده و هنگام بررسی صلاحیت  مورد توجه قرار می گیرد.

وی  به نظارت شورای نگهبان بر گروه ها و شبکه های اجتماعی، و فعالیت کاندیدهای احتمالی در این حوزه اشاره کرد و گفت: هر نوع تشکیل گروه تبلیغاتی در راستای معرفی کاندیدا، برنامه ها و اهداف آنان در این گروه ها چه توسط خود کاندیدا و چه از سوی دوستان منتسب به آنان باشد برخورد قانونی شده و در پرونده آنان درج می شود.

وی گفت: بحث انتخابات و معرفی کاندیداهای مد نظر در گروه ها و شبکه های اجتماعی توسط مردم، که هر فردی بخواهد کاندید مورد نظر خود را معرفی کند بدون اینکه خود کاندید در گروه حضور داشته باشد بلا مانع است.

امیدی در عین حال  افزود: از آنجا که پروسه تبلیغات، زمان بر می باشد فعالیت های چهره به چهره با افراد، و جلسات خانگی که عموما توسط کاندیداها انجام می شود گرچه خلاف است اما به دلیل نارسایی که در این زمینه در قانون وجود دارد، قابل اغماض است.

امیدی به نظارت شورای نگهبان بر گروه ها و شبکه های اجتماعی، و فعالیت کاندیدهای احتمالی در این حوزه اشاره کرد و گفت: هر نوع تشکیل گروه تبلیغاتی در راستای معرفی کاندیدا، برنامه ها و اهداف آنان در این گروه ها چه توسط خود کاندیدا و چه از سویافراد منتسب به آنان  تخلف محسوب شده و در پرونده آنان درج می شود.

وی در خصوص طرح  بحث انتخابات و معرفی کاندیداهای مد نظر در گروه ها و شبکه های اجتماعی توسط مردم گفت: که هر فردی بخواهد کاندید مورد نظر خود را معرفی کند بدون اینکه خود کاندید در گروه حضور داشته باشد بلا مانع است.

امیدی تصریح کرد: حضور هر کدام از کاندیداهای انتخاباتی در جمع های عمومی و نشست های سیاسی، تبلیغات زود هنگام تلقی شده و از دید شورای نگهبان پنهان نخواهد بود، و قطع یقین با ثبت در پرونده انتخاباتی فرد موقع تعیین صلاحیت اعمال خواهد شد.

استان ایلام دارای سه کرسی از صندلی‌های مجلس شورای اسلامی است که در حال حاضر سلام امینی، جلال میرزایی و شادمهر کاظم زاده عهده دار این سه کرسی هستند.

شهرستان‌های ایلام، ایوان، سیروان، چرداول، ملکشاهی و مهران در حوزه انتخابیه شمال و شهرستان‌های بدره، دره شهر، دهلران و آبدانان نیز در حوزه انتخابیه جنوب استان ایلام قرار دارند.

شروع به کار رسمی فرایندهای اجرایی انتخابات از تاریخ دهم آذرماه با ابلاغ دستور شروع انتخابات از سوی وزیر کشور به فرمانداران مراکز حوزه انتخاباتی آغاز شد و تا ۱۶ آذر فرآیند ثبت نام از داوطلبان ادامه داشت.

اسامی داوطلبان تعیین صلاحیت شده ۲۲ بهمن اعلام می شود و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و نخستین انتخابات میان‌ دوره‌ای دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

 ۱۲۹ نفر به عنوان داوطلب شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلام  در استان ایلام ثبت‌نام کرده‌اند که از این میزان ۹۴ نفر مربوط به حوزه انتخابیه ایلام  و ۳۵ نفر نیز در حوزه دهلران  ثبت‌نام کرده‌اند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان