پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 27 خرداد 1400 | 2021 Thursday 17 June  
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب ایلام؛

هشدار کمبود آب شرب در ایلام/ اصلاح الگوی مصرف آب ضروری است 

۱۴۰۰/۰۲/۰۲ چاپ

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام  نسبت به کمبود آب شرب در استان درپی افزایش مصرف مشترکان شهری و روستایی هشدار داد.

دکتر نوراله تیموری در گفتگو با خبرنگارسایت آفتاب ایلام، اظهار کرد: در پی افزایش دما و احتمال ادامه گرمایش هوا و به تبع آن بالا رفتن مصرف آب در شهرها و روستاهای استان ضرورت مدیریت مصرف آب توسط شهروندان و مشترکان بیش از پیش احساس می شود.

تیموری افزود: شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با هدف تامین آب شرب سالم و پایدار تمام توان عملیاتی خود را بکار گرفته است تا امر مهم رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در جهت مقابله با بیماری کرونا و ادامه جریان آب شرب دچار مشکل و اخلال نشود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب ایلام استمرار این روند را نیازمند همکاری تک تک هم استانی‌ها در مصرف صحیح و اصولی آب دانست و متذکر شد: در صورت عدم توجه به اصل تاثیر گذار مدیریت مصرف، تلاش‌های شبانه روزی سقایان بی اثر خواهد ماند و قطعا مصرف کنندگان با قطع آب و یا حداقل کاهش فشار آب مواجه خواهند شد.

وی با بیان اینکه سال‌های سال است که کم‌آبی جزو چالش‌های اصلی کشور و استان است ابراز داشت: در حالی که بیشتر مردم از وضعیت نامناسب منابع آبی استان آگاه هستند اما  استان بد مصرفی در حوزه آب هستیم.

تیموری با بیان اینکه هنوز توجه جدی به موضوع کمبود آب در استان نشده است گفت: مردم و مسئولان با وجود آگاهی از وضعیت منابع آبی، هنوز خود را مخاطب این هشدار جدی قرار نداده‌اند به گونه‌ای که سالانه شاهد افزایش مصرف آب در استان هستیم.

وی با تاکید بر اینکه برای عبور از بحران کم‌آبی نیازمند توجه تمام اقشار جامعه به این موضوع مهم هستیم، تصریح کرد: همه مردم باید الگوی مصرف آب را به عنوان یکی از الزامات زندگی خود قرار داده و در خصوص این مشکل ، احساس مسئولیت کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام اذعان داشت: مصرف بیش از الگوی مصرف آب را به زیان اقتصادی خانواده‌ها دانست و گفت: هر چه مصرف آب افزایش داشته باشد آب‌بها نیز به صورت پلکانی افزایش پیدا می‌کند که با اصلاح الگوی مصرف آب می‌توان آب‌بها را نیز مدیریت کرد.

تیموری تاکید کرد: تک تک افراد جامعه باید نسبت به موضوع اصلاح الگوی مصرف و استفاده بهینه از آب توجه جدی داشته باشند تا دچار چالش نشویم.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان