سه شنبه، 08 اسفند 1402| 27 February 2024آفتاب ایلام -  ترامپ در آستانه استیضاح از مردم طلب دعا کرد! و نوشت : " .....من هیچ خبطی مرتکب نشده‌ام. این چیز وحشتناکی است. متن [استیضاح] را بخوانید. این نباید برای هیچ رئیس‌جمهور دیگری رخ دهد. دعا کنید! "

 پروژه «استیضاح ترامپ» از کجا آغاز شد؟! یک افسر اطلاعاتی سازمان سیا فایل صوتی را منتشر کرد که در آن ترامپ از «ولادیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین درخواست کرده است اطلاعاتی را درباره پسر «جو بایدن» رقیب انتخاباتی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ جمع‌آوری کرده و در اختیار وی قرار دهد تا در رقابت انتخاباتی علیه بایدن استفاده کند.

تحلیل آفتاب ایلام-  بخشی از تحلیلگران معتقدند با توجه به اینکه برای انجام استیضاح ترامپ رای ۶۷ سناتور از ۱۰۰ سناتور مجلس سنا لازم است و دموکرات ها هم در سنا اکثریت را ندارند پس استیضاح به نتیجه نخواهد رسید و اگر ترامپ بتواند از بحران اوکراین گیت رهایی یابد(احتمالی که قوی میباشد)، او با قدرت بیشتر وارد انتخابات ۲۰۲۰ ریاست‌جمهوری خواهد شد؛ به گونه‌ای که رقبای وی (دموکرات‌ها) حرفی برای گفتن نخواهند داشت. بنابراین آن‌ روی دیگر سکه استیضاح می‌تواند به نفع ترامپ باشد که در صورت عدم استیضاح دوباره رقیب خود را با مظلوم‌ نمایی به چالش بکشد.

منبع: زمانه

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان