شنبه، 05 خرداد 1403| 25 May 2024

 

آفتاب ایلام سیدمحمدتراب میری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این نمایشگاه کودهای جدید شیمیایی و ارگانیک از برندهای معتبر مشارکت کرده‌اند تا محصولات نوین در حوزه کود و سم را به کشاورزان و کارگزاران توزیع عرضه کنند.

 

وی تاکید کرد: هدف سازمان جهاد کشاورزی ترغیب کشاورزان به استفاده از سموم و کودهای جدیدی است که سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند و موجب افزایش بهره‌روی خاک می‌شوند.

 

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان ایلام هم گفت: این نمایشگاه با حضور چهار شرکت هلدینگ تولید کننده سم و کود کشاورزی از استان‌های مختلف برای اولین بار برگزار شده است.

 

آیت جمالی افزود: عمده محصولات ارگانیک موجود در نمایشگاه بر پایه فضولات دامی و طیور و کودهای شیمیایی هم از مواد مجاز و آلی ساخته شده که مورد تایید موسسه آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی است.

 

وی تغذیه بهینه گیاه، حفاظت از میکروارگانیزم‌های آب و خاک، کاهش حداکثری آسیب‌های زیست محیطی و تولید محصولی با کیفیت و سالم از سوی بهره‌برداران را از اهداف اصلی این نمایشگاه برشمرد.

 

جمالی یادآور شد: سعی بر این است تا پایان سال جاری یک بار دیگر در استان ایلام نمایشگاه کود با حضور شرکت های معتبر تولیدکننده برگزار شود.

 

۵۰ کارگزار عامل توزیع کود و سم به کشاورزان در استان ایلام هستند.

 

این استان دارای ۳۴۰ هزار هکتار اراضی زراعی و ۶ هزار هکتار باغ است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان