دوشنبه، 04 تیر 1403| 24 June 2024

چه کسی رضا عطاران را فراری داد؟

۱۳۹۸/۰۹/۲۸ ۱۶:۵۴ چاپ کدخبر: 670

آفتاب ایلام - در هفته‌ای که گذشت مهران مهام که بیشترین همکاری را در مقام تهیه‌کننده با سریال‌های رضا عطاران داشته در یک گفتگوی تلویزیونی حضور یافت و یک بار دیگر به چرایی نبود عطاران در تلویزیون اشاره کرد و به عنوان تهیه‌کننده‌ای که سال‌هاست با تلویزیون همکاری دارد به صراحت بیان کرد که «این تلویزیون بود که به عطاران بی‌محلی کرد.»

مهام بارها هم تلاش کرده بود تا عطاران را به تلویزیون برگرداند و طی چند سال گذشته هم ساخت «زیر آسمان شهر ۴» به کارگردانی مهران غفوریان، تهیه‌کنندگی مهام و با مشاوره عطاران یک بار دیگر این نوید را داد که عطاران دوباره به تلویزیون بازخواهد گشت. با این حال نه تولید «زیر اسمان شهر ۴» و نه رایزنی‌های مهام به سرانجامی نرسید.

چند روز بعد نیز بیژن بنفشه‌خواه در گفتگویی با خبرگزاری مهر به دشواری‌های کار در تلویزیون و کم شدن کمدی‌ها اشاره و تأکید کرد خود تلویزیون برخی از کمدی‌سازان مثل رضا عطاران یا مهران مدیری را فراری داده است در حالی که اینها افرادی هستند که (به علت کیفیت کارشان) بدون فیلمنامه هم می‌توان با آنها قرارداد بست.

به این ترتیب با اینکه بیش از یک دهه از آخرین حضور رضا عطاران در تلویزیون می‌گذرد اما موفقیت بیش از پیش او در سینما و گیشه هر بار طرفداری‌ها را نسبت به بازگشت این بازیگر، کارگردان و نویسنده به تلویزیون بیشتر و بیشتر می‌کند و مردم هنوز هم او را بازیگر و کارگردانی برآمده از تلویزیون می‌دانند تا سینما که دوست دارند دوباره او را در قاب سیما ببیند.

«بزنگاه» آخرین سریال تلویزیونی عطاران در تلویزیون بود سریالی که پخش آن حاشیه‌های فراوانی داشت و البته بعد از آن حاشیه‌ها چند باری بازپخش شد ولی صحنه‌هایی از آن هم با ممیزی و سانسور مواجه بود. «بزنگاه» درباره مرد معتادی بود که نقش او را خود عطاران بازی می‌کرد و برخی از صحنه‌های آن مثل تصویری که از یک فرد معتاد نشان داد مورد انتقاد قرار گرفت.

با این حال طی این سال‌ها همیشه رایزنی‌هایی برای بازگشت عطاران به تلویزیون انجام شده است رایزنی‌هایی که در سطح مدیریتی هم بوده است و به طور مثال غلامرضا الماسی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه یک و قائم مقام سابق سیمافیلم در مردادماه سال جاری از مذاکره‌هایی با مهران مدیری و رضا عطاران برای ساخت سریال سخن گفته بود.

مذاکره‌هایی که هیچ‌گاه به نتیجه نرسید و به قول مهام که در همین گفتگوی تلویزیونی به تلاش‌های خود برای بازگرداندن عطاران اشاره کرد و گفت «بارها تا دم در تلویزیون او را آوردم و نشده است.»

 
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان