پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

شنبه, 25 اردیبهشت 1400 | 2021 Saturday 15 May  
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام

تسهیلات کرونا به سه هزار و ۵۶۹ راننده ایلام پرداخت شد

۱۴۰۰/۰۲/۰۹ چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام از ثبت‌نام سه هزار و ۹۵۶ راننده فعال بخش حمل و نقل عمومی در استان برای دریافت تسهیلات کرونا خبر داد و گفت: تاکنون سه هزار و ۵۶۹ نفر وام ۶۰ میلیون ریالی را دریافت کرده‌اند.

به گزارش آفتاب ایلام ؛نورالله دلخواه اظهار داشت: شرایط به‌وجود آمده پس از شیوع کرونا طی سال گذشته موجب توقف فعالیت چند ماهه در مرز مهران و تعطیلی شرکت‌های حمل و نقل بین المللی بار و مسافر در استان شد که زیان قابل توجهی را به این بخش وارد کرد.

وی با اشاره به حمایت‌های سازمان به منظور جبران بخشی از خسارت وارده به دلیل شیوع کرونا، بیان کرد: این سازمان در جهت حمایت از شرکت‌ها و موسسات بار و مسافر در بخش داخلی و بین المللی، رانندگان و مالکان وسایل نقلیه تحت پوشش آنان، تسهیلات بانکی را در نظر گرفت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یادآور شد: تسهیلات کرونایی نیز در همین راستا تمهید شد و به افرادی که در سامانه مربوطه ثبت نام کردند با همراهی بانک عامل، سه هزار و ۵۶۹ راننده تسهیلات کرونا را دریافت کردند.

به گفته دلخواه، در مجموع تا کنون ۹۱ درصد سهمیه تسهیلات کرونایی رانندگان در استان ایلام جذب شده است.

دلخواه اضافه کرد: وام ۶۰ میلیون ریالی برای رانندگان بین شهری و وام ۱۲۰ میلیون ریالی برای شاغلان در شرکت های حمل و نقل با سود ۱۲ درصد و باز پرداخت ۲۴ ماهه در نظر گرفته شده است.

۱۲۷ شرکت حمل و نقل کالا و مسافر شامل ۷۴ شرکت و ۵۳ کالا در استان ایلام فعایت دارند.

حدود هفت هزار راننده نیز در بخش حمل و نقل بار در استان ایلام مشغول کار هستند.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان