پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

شنبه, 25 اردیبهشت 1400 | 2021 Saturday 15 May  

به گزارش آفتاب ایلام؛ عبدالله بهادری  در بازدید از مراحل پایانی طرح راهسازی سیروان - بدره (قاضی خان - بدره) اظهار داشت: این پروژه راهسازی هم اکنون در مرحله آسفالت قرار دارد و تا پایان نیمه اول امسال به بهره برداری می رسد.    وی با بیان اینکه طول جاده قاضی خان - بدره ۱۳ کیلومتر است که ۶ کیلومتر آن در محدوده شهرستان سیروان و هفت کیلومتر در شهرستان بدره است افزود: این پروژه به دلیل پستی و بلندی‌های شدید و همچنین وجود رودخانه‌ها و ارتفاعات کوهستانی یکی از پرهزینه‌ترین پروژه‌های راهسازی استان محسوب می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام اضافه کرد: بهره‌برداری از این پروژه می‌تواند علاوه بر خارج شدن سیروان از بن بست و اتصال آن به بدره، مسیر شهرستان‌های چرداول و سیروان به بدره، دره شهر و آبدانان را نیز بیش از ۸۰ کیلومتر کاهش دهد.

بهادری در مورد آخرین وضعیت احداث این محور گفت: طول کل محور ۱۳ کیلومتر است که ۶ کیلومتر آن از سمت شهرستان سیروان قبلاً تکمیل شده و حجم عملیات راه سازی در هفت کیلومتر بعدی با توجه به وضعیت کوهستانی و رودخانه بزرگی که در مسیر قرار دارد بسیار زیاد بود که برای اجرای آن یک تونل به طول ۲۰۰ متر حفاری و تکمیل شد.

وی تاکید کرد: پل بزرگ جابر در این مسیر با هشت دهنه ۲۰ متری به پایان رسیده، حدود ۲۰ پل دیگر در مسیر احداث و در مرحله عملیات آسفالت و ایمن سازی قرار دارند.

جاده سیروان به بدره (قاضی خان -بدره) یکی از پروژه‌های ارتباطی استان ایلام است که حدود ۱۵ سال پیش کلنگ آن به زمین زده شد.
بهره برداری از این پروژه مهم و عظیم می‌تواند استان ایلام را از ناحیه شرق که در بن بست کامل قرار گرفته است از وضعیت فعلی خارج و استان‌های ایلام، کرمانشاه، لرستان و خوزستان و در آینده نزدیک نیز بزرگراه‌های کربلای معلی و نجف اشرف را به هم متصل و باعث توسعه همه جانبه استان شود.نویسنده: Fatahi

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان