پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

شنبه, 25 اردیبهشت 1400 | 2021 Saturday 15 May  

به گزارش آفتاب ایلام؛ غلامرضا ابدالی اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان، هفته گذشته هنگام گشت و کنترل شبانه روزی در عرصه‌های طبیعی ایوان و چوار ۱۰ شکارچی غیرمجاز را به همراه چهار قبضه سلاح شکاری و لاشه سه راس گراز وحشی دستگیر کردند.

وی افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ایوان هنگام گشت و کنترل در منطقه «شره زول» ۶ شکارچی غیرمجاز را به همر اه یک قبضه سلاح ساچمه زنی و لاشه یک رأس گراز وحشی ماده دستگیر کردند.

بگفته ابدالی همچنین ماموران یگان حفاظت محیط زیست ایوان هنگام گشت زنی در منطقه شره زول ۲ نفر شکارچی غیر مجاز قبل از اقدام به شکار را به همراه دو قبضه سلاح ساچمه زنی و تعدادی فشنگ دستگیر کردند.

مدیرکل محیط زیست استان یادآور شد: در چوارنیز ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان حین گشت و کنترل در منطقه «پا قلعه بولی» از ۲ شکارچی غیرمجاز غیر بومی، یک قبضه سلاح ساچمه زنی و لاشه دو سرگراز وحشی کشف وضبط کردند.

وی تصریح کرد: پرونده این شکارچیان متخلف، برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد.

در استان ایلام با گستره ۲ میلیون هکتاری، ۶۰۰ هزار هکتار جنگل و بیش از ۴۰۰ هزار هکتار مرتع و بیابان وجود دارد و تاکنون ۲۰۰ گونه پرنده، ۴۱ نوع پستاندار و ۳۰ نوع ماهی در مناطق مختلف این استان شناسایی شده است.

بطور قطع استان ایلام به خاطر تنوع آب و هوایی و جغرافیایی ماوا و زیستگاه گونه‌های بیشتری از وحوش است که تا کنون شناسایی شده اند.
بیش از هفت درصد مساحت کل استان را عرصه‌های طبیعی تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست تشکیل داده است که از این مقدار ۱۴۱ هزار و ۸۰۰ هکتار را مناطق حفاظت شده، یک هزار و ۴۷۵ هکتار آثار طبیعی ملی و ۳۶۸ هزار و ۳۰۱ هکتار منطقه شکار و تیراندازی ممنوع تشکیل داده است.    نویسنده: Fatahi

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان