پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

شنبه, 25 اردیبهشت 1400 | 2021 Saturday 15 May  

به گزارش آفتاب ایلام؛ محمد نوذری ظهر شنبه در شصت و هشتمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: با توجه به روند کاهش آمارها در استان باید  حسایت بیشتری در رعایت پروتکلهای بهداشتی در استان نسبت به گذشته داشت.

وی افزود: اکنون بر اساس گزارش های دانشگاه علوم پزشکی استان، شهرستان های ایلام، چوار و چرداول روند کاهش و شهرستان های ایوان ، آبدانان،دره شهر ، دهلران و بدره  روند افزایشی داشته و شهرستان های چوار ، هلیلان، سیروان و ملکشاهی روند با ثبات را دارند.

استاندار ایلام با اشاره به در پیش رو بودن شبهای قدر تصریح کرد: مسئولان مرتبط با برگزاری مراسم های شب قدر به گونه برنامه ریزی کنند که هم سلامت مردم تامین شود و هم مردم بر اساس شرایط اعلامی در شهرستان‌های قرمز و نارنجی به مدت ۲ ساعت در فضای باز در مراسمات این شب‌ها  استفاده کنند.

وی اضافه کرد: وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شیوه نامه‌ها در بخش‌های مختلف و حوزه مردمی به صورت ملموسی بهتر شده و به پایداری و عبور از پیک نرسیده و کماکان رعایت‌ها باید حداکثری باشد.

استاندار ایلام ضمن تاکید بر تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه در اماکن پرتردد نظیر پایانه های جابجایی مسافر، دفاتر پیشخوان، مطب ها، نانوایی ها و بازار یادآور شد: ویروس کرونا جهش یافته و در حال تغییر ماهیت و هر بار شاهد ورود یک ویروس جدید هستیم و آنچه از همه مهمتر است رعایت پروتکل های بهداشتی مهمترین راه رهایی از این خطر است. 

  بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی ایلام در شبانه روز گذشته ۱۳۲ مورد جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان ایلام شناسایی شد و شمار مبتلایان به کرونا در استان به تعداد ۳۶ هزار و ۳۵ نفر رسید.  همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱ مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان ثبت شد و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تا این لحظه ۷۴۹ نفر می‌باشد. بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی ایلام هم اکنون ۲۴۱ بیمار کرونایی به دلیل شرایط حاد تنفسی نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند.نویسنده: Fatahi

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان