پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

شنبه, 25 اردیبهشت 1400 | 2021 Saturday 15 May  


 

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: حفظ رویکردهای اقتصاد مقاومتی در واحدهای تولیدی پالایشگاه گاز ایلام به فرهنگ عمومی تبدیل شده است.

به گزارش آفتاب ایلام، روح الله نوریان از کاهش چشمگیر مصرف مواد شیمیائی و هزینه‌های بهره‌برداری در این پالایشگاه علیرغم افزایش تولید محصولات خود خبر داد.

وی افزود: سال گذشته و در راستای تحقق شعار جهش تولید و حفظ رویکردهای اقتصاد مقاومتی در واحدهای تولیدی پالایشگاه گاز ایلام، این مجتمع تولیدی توانسته است ضمن افزایش مقادیر محصولات تولیدی خود نسبت به سال ۱۳۹۸، در مصرف مواد شیمیائی و مصرفی نیز صرفه‌جویی‌های چشمگیری به عمل آورد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام اظهار داشت: در سال ۱۳۹۹ مصرف آمین و اکتیویتور ۸۰ درصد، تری اتیلن گلایکول ۴۰ درصد، پروپان ۳۲٫۵۰ درصد، متانول ۲۱٫۵۰ درصد، برداشت آب از منابع ۱۷٫۷۰ درصد، فسفات ۳٫۸۰ درصد، فیلترهای شیرین‌سازی ۳٫۸۰ درصد، اکسیژن زدا ۵٫۱۷ درصد و نمک یوتیلیتی ۵۱٫۴۵ درصد نسبت به سال ۱۳۹۸ کاهش داشته است.

وی بیان داشت: با بیان اینکه با کاهش مصرف شیمیایی و هزینه های بهره برداری ضمن تحقق نامگذاری سال، اقدامات قابل قبولی در صرفه جویی انجام شده است، تصریح کرد:علاوه بر آثار زیست محیطی مثبت، در مجموع رقمی معادل ۱۳۰ میلیارد ریال صرفه جویی را در برداشته است و این در حالی است که در زمینه تولید محصولات نیز شاهد میانگین رشد وزنی ۱٫۹ درصدی بوده‌ایم.

نوریان خاطرنشان کرد: این واحد صنعتی برنامه های مدونی برای تحقق شعار سال جاری که توسط مقام معظم رهبری بنام” تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها ” نامگذاری شده است در دستور کار قرار داده که به مرور زمان و با افزایش تولیدات و برداشتن موانع محقق خواهد کرد.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان