پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

شنبه, 25 اردیبهشت 1400 | 2021 Saturday 15 May  

به گزارش آفتاب ایلام؛ علی پوراحمد اظهار داشت: با توجه به مصوبات شورای حفاظت از منابع آب و خشکسالی‌های اخیر و همچنین کاهش آبدهی سطح رودخانه‌های استان در سال جاری تمام بهره برداران از منابع آب که از طرق مختلف اعم از موتور تلمبه، پمپاژ آب و چاه اراضی خود را مشروب می‌کنند از کشت محصولات آب بر از جمله هندوانه، برنج، ذرت و یونجه خودداری و از کاشت محصولات در بستر رودخانه، نصب و استفاده موتور تلمبه غیرمجاز خوداری کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام اضافه کرد: در صورت هرگونه تخلف به استناد مواد قانونی توزیع عادلانه آب، موضوع از طریق مراجع قضایی و انتظامی پیگیری خواهد شد.

وی از کاهش ۲۰ درصدی مجموع حجم آب ذخیره شده در پشت سد‌های چهارگانه این استان به دلیل کاهش میزان بارندگی خبر داد و یادآور شد: کاهش بارندگی اخیر در استان، حجم آب ذخیره پشت سد ایلام (چم گردلان) را سه درصد، سد دویرج دهلران ۲۲ درصد، سد کنگیر ایوان ۱۸ درصد و سد شهدای ایلام (گلال) را ۲۵ درصد کاهش داده است.

پوراحمد بر لزوم همکاری همه دستگاه‌های ذیربط در بحث حفاظت و صیانت از منابع آب افزود: در راستای کاهش مصارف، جلوگیری از برداشت‌های غیر مجاز و اضافه برداشت ها، می‌بایست در دستور کار همه احاد مردم و دستگاه‌ها متولی قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام به کاهش شدید بارندگی‌ها در فصل آبی جاری و گرمای زودرس استان اشاره کرد و گفت: عبور از شرایط کم آبی و پیک مصرف در تابستان امسال، مستلزم اقدامات اضطراری است.
نویسنده: Fatahi

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان