چهارشنبه، 09 اسفند 1402| 28 February 2024

آفتاب ایلام -  بطری پلاستیکی که آب در آن نگهداری می‌شود، تاریخ انقضا دارد. به این ترتیب که مواد سمی موجود در پلاستیک هنگامی که در معرض گرمای زیاد قرار می‌گیرند، به داخل مایعات نفوذ می‌کنند.

این موضوع نه تنها می‌تواند بر طعم آب تأثیر بگذارد، بلکه می‌تواند یک خطر جدی برای سلامتی به وجود آورد. به طور مثال برای سیستم غدد درون ریز اختلال ایجاد کرده و باعث ایجاد مشکلات باروری، سرطان‌های مختلف، مشکلات عصبی و آسیب رساندن به سیستم ایمنی بدن می‌شوند.


بیشتر بخوانید: توصیه‌های تغذیه‌ای طب سنتی برای داشتن "شب یلدایی" به یادماندنی


اما چگونه تاریخ انقضا شما را از این موضوع مصون نگه می‌دارند؟ هیچ روشی برای پیش بینی دقیق زمانی که آب موجود در بطری دیگر برای آشامیدن مناسب نیست وجود ندارد ، اما هرچه بطری بیشتر در گردش باشد، احتمال اینکه در معرض گرما قرار داشته باشد یا به طور کلی شروع به تخریب کند، بیشتر  است؛ از این رو متخصصان تاریخ انقضای این بطری‌ها را دو سال می‌دانند.

متخصصان معتقدند کیفیت آب می‌تواند به چندین عامل مختلف بستگی داشته باشد. آنها می‌گویند: حتی یک بطری پلاستیکی جدید که ساعت‌ها در یک کامیون تحویل گرم قرار دارد می‌تواند ترکیبات مضر و سمی را در آب داشته باشد. اما به طور کلی تا زمانی که، بلافاصله پس از خرید، آب را طولانی مدت در معرض حرارت شدید قرار ندهید و یک بار آن را در فریزر قرار دهید، آب باید کاملاً بی خطر باشد.

 

منبع: خبرآنلاین
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان