پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 27 خرداد 1400 | 2021 Thursday 17 June  

به گزارش آفتاب ایلام، غلامرضا ابدالی اظهار داشت: رهاسازی پساب آلوده خروجی غربی این شرکت به رودخانه پایین دست آن واقع در شهرستان تازه تاسیس چوار باعث اتلاف و مرگ هزاران قطعه ماهی و آبزیان دیگر ساکن در این زیستگاه آبی شده است.

وی افزود: رهاسازی پساب آلوده شرکت پتروشیمی باعث شد تا زیستمندان رودخانه پایین دست تا وسعت پنج و نیم کیلومتر مسموم و تلف شوند که به دنبال این آلودگی گسترده زیست محیطی مدیرعامل شرکت پتروشیمی به مراجع قضایی فراخوانده شد.

وی یادآور شد: بر اساس برآورد‌های انجام گرفته پساب این شرکت ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به محیط زیست خسارت و ضرر و زیان وارد کرده اند.

مدیرکل محیط زیست ایلام تاکید کرد: پساب‌های این شرکت در گذشته نیز باعث آلودگی‌های زیست محیطی شده بود، اما به این گستردگی نبود و کارشناسان محیط زیست استان ایلام به کرات برای بستن این خروجی پساب به مسوولان شرکت پتروشیمی تذکر داده بودند.

ابدالی تاکید کرد: حفاظت محیط زیست به عنوان ضابط قضایی بدون اغماض با مخربان محیط زیست برخورد و آن‌ها را به مراجع قانونی معرفی می‌کند و این مورد در خصوص پتروشیمی نیز تصدیق دارد.

مدیرکل محیط زیست استان افزود: با پیگیری‌های مکرر کارشناسان حفاظت محیط زیست استان، مشکل فلر شرکت پتروشیمی ایلام که دارای آلودگی بود، مرتفع و از تداوم آلودگی‌های زیستی فلر جلوگیری شد.
۱۴۳ هزار هکتار از گستره طبیعی استان ایلام را مناطق تحت حمایت محیط زیست تشکیل می‌دهد.

 

 نویسنده: Fatahi

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان