پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 27 خرداد 1400 | 2021 Thursday 17 June  

مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام از اختصاص یک میلیارد ریال تسهیلات جهت توسعه زیرساخت های نسخ الکترونیک به مراکز درمانی و درمانگاه های استان خبر داد.

به گزارش آفتاب ایلام:دکتر علیرضا رمضانی در جلسه هفتگی نسخه الکترونیک استان گفت: در راستای اجرا طرح نسخ الکترونیک، تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی برای تجهیز مطب پزشکانی که سخت افزار لازم برای اجرای نسخه ندارند، در نظر گرفته شده که این مبلغ برای مراکز درمانی و درمانگاه ها یک میلیارد ریال است.

وی افزود: همچنین فرانشیز درمانی پزشکان تا پایان همان روز به حساب پزشکان واریز می شود.

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی ایلام با بیان اینکه مشکلات موجود در اجرای نسخه الکترونیک با تعامل دستگاه های اجرایی قابل حل است، گفت: جلسات پیگیری مشکلات زیر ساختی اجرای طرح نسخه الکترونیکی در حال برگزاری است.

وی در ادامه کندی و قطعی اینترنت را یکی از مشکلات پزشکان در اجرای این طرح دانست و افزود: قطعا این موارد با تعامل برطرف می شود.

دکتر رمضانی بیان داشت: نسخه الکترونیک بعنوان یک طرح ملی تحول بزرگی در حوزه درمان ایجاد کرده است وجود مشکلات اولیه در این راستا کاملا طبیعی است.

مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام خاطرنشان کرد: دسترسی ساده به پرونده ببماران ، حذف دفترچه های کاغذی کاهش خطاهای دارویی، اطلاع از دارو هایی که قبلا بیمار مصرف کرده است، تشخیص راحت تر پزشک، اطلاع پزشک از داروهای کم هزینه تر و جایگزین، کاهش هزینه های دارویی بیمار، تخصیص بهتر منابع توسط بیمه ها، ساماندهی نیازهای دارویی کشور و ادغام با پرونده سلامت الکترونیک از مهمترین مزایایی اجرای این طرح است.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان