پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 27 خرداد 1400 | 2021 Thursday 17 June  

به گزارش آفتاب ایلام؛ سید صادق موسوی در گفتگو با بخش خبری ساعت ۲۳ سیمای ایلام با اشاره به اینکه تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سالم، امن و پرشور در استان ایلام اندیشیده شده است اظهار داشت: انتخابات شوراهای اسلامی شهر در ایلام بصورت الکترونیک برگزار می شود. 

وی افزود: در شهر ایلام و سایر مناطق استان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا بصورت غیرالکترونیک و سنتی برگزار خواهد شد. 

دبیر ستاد انتخابات با اشاره به بررسی صلاحیت داوطلبان شورا‌های اسلامی شهر افزود: ۵۲۷ داوطلب شورای اسلامی شهر  برای کسب ۱۳۷ کرسی اصلی در استان ایلام در هیئت‌های اجرایی و نظارت تائید صلاحیت شدند.  

موسوی با اشاره به ثبت نام دو هزار و ۲۲۳ داوطلب برای انتخابات شورا‌های اسلامی روستا تصریح کرد: کار بررسی صلاحیت این داوطلبان در هیئت‌های اجرایی بخش‌ها به اتمام رسیده و در این مرحله بیش از ۹۷ درصد داوطلبان تائید صلاحیت شدند.  

دبیر ستاد انتخابات ایلام  یادآور شد: در هیئت‌های نظارت بخش‌ها نیز کار بررسی صلاحیت داوطلبان تا اول خردادماه ادامه خواهد داشت.  

انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره همه پرسی ریاست جهموری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.
ایلام بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ دارای ۱۱ شهرستان و ۲۷ شهر است که ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر جمعیت دارد و ۳۱ امین استان پرجمعیت کشور محسوب می‌شود.
واجدان شرایط رای در استان ایلام بیش از ۴۴۰ هزار و ۵۶۵ نفر هستند.  

 نویسنده: Fatahi

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان