دوشنبه، 25 تیر 1403| 15 July 2024

 آفتاب ایلام -  طالب صادقیان شامگاه جمعه در گفت وگو با رسانه های استان اضافه کرد: این شهربازی با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال در فضایی به وسعت ۵ هزاز متر مربع ساخته می شود.

وی بیان کرد: عملیات نصب قطعات این شهر بازی به زودی آغاز و ظرف مدت ۵ ماه آماده افتتاح و بهره برداری می شود.

شهردار ایلام اضافه کرد همچنین در حال نهایی کردن توافقی دیگر با این سرمایه گذار برای احداث تله کابین در منطقه ارغوان ایلام به صورت مشارکتی هستیم که این پروژه یکی از خواسته ها و مطالبات چندین ساله مردم ایلام بوده است.

وی تصریح کرد: در کنار ساخت تله کابین، اقدام به احداث مجموعه ای خدماتی شامل اسکان، امکانات رفاهی و پذیرایی با رویکرد بوم گردی محلی در انتهای مسیر تله کابین و مشرف به ارتفاعات «کل انار» خواهد شد.

وی بیان کرد: احداث تله کابین در منطقه بکر و زیبای ارغوان با چشم انداز زیبای کوههای اطراف شهر ایلام، قطعاً در جذب گردشگر داخلی و خارجی و درآمدزایی مردم تاثیرگذار خواهد بود.

شهردار ایلام‌اضافه کرد: در صورت توافق نهایی با سرمایه گذار ۵۰ نفر به صورت مستقیم و برای ده ها نفر دیگر از جوانان شهر ایلام به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد می شود.

صادقیان گفت: همجواری با کشور عراق پتانسیل خوبی برای توسعه صنعت گردشگری در استان است و با ساخت تله کابین و شهربازی در کنار سایر کارهای در حال انجام، ایلام به قطب گردشگری تبدیل می شود.

شهردار ایلام از همراهی و نگاه بلند اعضای شورای شهر در تصویب این دو طرح و همچنین حمایت های همیشگی استاندار ایلام تقدیر کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان