پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 27 خرداد 1400 | 2021 Thursday 17 June  

فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه نیروی انتظامی در کنار رسانه‌ها می‌تواند نقش تاثیرگذاری در پیشگیری از جرائم داشته باشد، گفت: الحمدالله رسانه های استان با پلیس همراه هستند و تلاششان بی بدیل است.

به گزارش خبرنگار آفتاب ایلام،سردار "دلاور القاصی مهر" در بازدید از خبرگزاری تسنیم با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: مردم استان ایلام به واسطه تلاش و کوششان در هشت سال دفاع مقدس، دین بزرگی بر گردن نظام دارند و همه ما بایستی خادم و خدمتگزار این مردم باشیم .

وی به نقش رسانه‌ها و خبرنگاران در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: اطلاع‌رسانی به مردم نقش مهمی در کاهش جرائم و آسیب‌ها دارد.

فرمانده انتظامی استان ایلام خاطرنشان کرد:اصحاب رسانه بیشترین نقش را در بحث آموزش همگانی در راستای پیشگیری از جرائم دارند.

وی با بیان اینکه امروز جرائم ما از حقیقی به فضای مجازی منتقل شده است و امروزه شاهد بیشترین آمار در این زمینه هستیم ، گفت: رسانه‌ها در این زمینه نیز می‌توانند با اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی نقش خود را برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ایفا کنند.

سردار دلاور القاصی مهر به عملکرد نیروی انتظامی در دو ماه گذشته اشاره کرد و گفت: با اشرافیت اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی کارکنان فرماندهی انتظامی استان ایلام ۱۷۲ قبضه سلاح در استان کشف شده است.

وی با بیان اینکه امنیت و آرامش مردم استان خط قرمز پلیس است گفت: با اجرای طرح‌های مختلف انتظامی، ۲۲ نفر از اراذل و اوباش سابقه دار دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شده اند.

فرمانده انتظامی استان ایلام به افزایش ۱۸۵ درصدی کشفیات جرم‌کلاهبرداری در استان اشاره کرد و گفت: شهروندان عزیز بایستی با اطلاعات و آگاهی لازم، در معاملات خود ورود پیدا کرده تا در دام کلاهبرداران قرار نگیرند.

وی به تلاش پلیس برای پیشگیری از سرقت در سطح استان اشاره کرد و گفت: در ۲ ماه اخیر، شاهد ۱۵ درصد افزایش کشفیات سرقت بوده‌ایم.

فرمانده انتظامی استان ایلام یادآور شد :از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۸ هزار مورد با سامانه فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ برقرار شده که این نشان دهنده اعتماد پلیس به مردم است.

وی گفت: رسیدگی به مشکلات و نیازهای پلیسی مردم در سریعترین زمان ممکن موضوعی است که به صورت روزانه رصد می‌شود و در دستور کار قرار دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور مشاور و مددکار در تمامی کلانتری‌ها و پاسگاه‌های استان اشاره کرد و گفت: به منظور کاهش تردد بین کلانتری و دادسرا ، کارشناسان خبره ای در این حوزه به صورت شبانه روز فعالیت می کنند و کارنامه درخشانی نیز برای مصالح پرونده ها داشته اند.

سردار القاصی مهر تصریح کرد: از مجموع ۱۰ هزار پرونده ارجاعی به مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها، ۷۸ درصد این پرونده‌ها به صلح و سازش ختم شده است.

وی با قدردانی از مردم استان گفت: حدود ۹۸ درصد مردم استان قانون و مقررات را رعایت می‌کنند و حدود ۲ درصد است که به صورت آگاهانه و یا ناآگاهانه قوانین و مقررات را رعایت نمی کنند که پلیس نیز بر حسب وظیفه و بر اساس قانون با این ۲ درصد برخورد می کند.

فرمانده انتظامی استان ایلام در بخش پایانی خود به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: مردم فهیم ، انقلابی و ولایت‌مدار کشور و استان ایلام حافظ آرمان‌های انقلاب هستند و با حضور باشکوه خود و انتخابات نشان خواهند داد که در صحنه حضور دارند و نقشه دشمنان را برای کمرنگ کردن انتخابات نقش بر آب می کنند.

وی گفت: نیروی انتظامی هم در این مأموریت مهم که همان امنیت و آرامش انتخابات است آمادگی کامل دارد و برای حضور باشکوه مردم در پای صندوق‌های رای تمهیدات لازم را اندیشیده است.

رضایتمندی مردم از نیروی انتظامی،برگ برنده پلیس استان است

دکتر "رضا میرزاد" مدیرمسئول خبرگزاری تسنیم در استان ایلام با بیان اینکه رضایتمندی مردم از نیروی انتظامی برگ برنده پلیس استان است گفت: تحول و پویایی امروز پلیس استان به صورت عینی قابل لمس است.

وی گفت: تعامل خوب با رسانه ها از دیگر امتیازات خوب و ممتاز نیروی انتظامی استان است که به صورت شبانه روز اخبار و رویدادهای موثق پلیس را به سمع و نظر مردم و اصحاب رسانه می رسانند.

دکتر میرزاد با قدردانی از پایگاه اطلاع رسانی پلیس استان گفت: امروز این پایگاه مهم به عنوان مرجع عمل کرده و اخبار موثق خود را با سرعت و دقت در اختیار رسانه‌های گروهی قرار می‌دهد.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان