سه شنبه، 08 خرداد 1403| 28 May 2024

آفتاب ایلام سرهنگ ابراهیم حسن آبادی ظهر در مراسم معارفه فرمانده یگان حفاظت از اراضی استان ایلام اظهار داشت: امروز یگان‌حفاظت از اراضی استان ایلام فعالیت خود را آغاز کرد که 22 استان دیگر نیز با معرفی فرماندهان آنها فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

 وی در ادامه با بیان اینکه برخورد با تغییر کاربری اراضی کشاورزی در دستور کار یگان حفاظت از اراضی قرار داردگفت: سامانه 131 پل ارتباطی بین مردم و یگان حفاظت از امور اراضی کشور است.

این مقام ارشد انتظامی افزود: پیشگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در دستور کار این یگان قرار گرفته و برخورد قاطع و قانونی با افرادی که اقدام به تغییر کاربری و ساخت و ساز غیر قانونی در این اراضی کنند می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه برخورد با متخلفین نگاه ویژه‌ای ماست، خاطرنشان کرد: ساماندهی واحدهای گشتی در دستور کار قرار دارد و 355 واحد گشت واکنش سریع در کشور فعالیت‌دارند.

 فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی، تصریح کرد: از طریق سامانه 131 تلاش داریم اخبار مردم را در حوزه تغییر کاربری اراضی دریافت و رصد کنیم.

 وی با بیان این که افرادی با عناوین مختلف نگاه به تغییر کاربری اراضی ملی دارند، گفت: قبل از هرگونه تغییر کاربری این افراد با مراجعه به جهاد کشاورزی از مجوز ساخت و ساز برابر قانون اطلاع و سپس اقدام به این امر کنند، چون قانونگذار برابر ماده 1 قانون حفظ کاربری تغییر اراضی کشاورزی را ممنوع دانسته است.

سرهنگ حسن آبادی با بیان اینکه جز در موارد استثناء و بر اساس تبصره یک ماده یک تغییر اراضی به کمیسیون ارجاع و در آن مطرح خواهد شد، افزود: اگر ضرورت ایجاد شود تغییر کاربری در کمیسیون بر اساس قوانین انجام می‌شود.

 فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی با خطاب به افرادی که به صورت آگاهانه اقدام به تغییر کاربری اراضی کشاورزی دارند، گفت: بر اساس ماده 10 برخورد قانونی با این افراد اعمال می‌شود.

گفتنی است در پایان این مراسم سرهنگ "مجتبی همتی" به عنوان فرمانده یگان حفاظت از امور اراضی استان ایلام منصوب شد.

 به تلگرام آفتاب ایلام بپیوندی:  https://t.me/aftabilam

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان