سه شنبه، 08 اسفند 1402| 27 February 2024

آفتاب ایلام -  محمد نوذری روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت سالروز تأسیس نهضت سوادآموزی در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی شهر ایلام اظهار داشت: پیروزی انقلاب نقطه عطف و آغاز حرکت تجدید حیات علمی و سوادآموزی به رهبری امام راحل بود.

وی تصریح کرد: شعار این حرکت، «ایران را مدرسه کنیم» بود که آغاز حرکت عمیقی بود که با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران آغاز و حرکت و جهش بزرگی برای توسعه کشور بود.

نوذری بابیان اینکه پیروزی انقلاب نقطه آغاز و حرکت تجدید حیات علمی و سوادآموزی به رهبری امام راحل بود، گفت: امروز یکی از محصولات دنیا فروش علوم ازجمله دانش نانو و فناوری است، ما نیز باوجود جوانان تحصیل‌کرده باید به سمت تولید و نشر علم حرکت کنیم.

وی افزود: امروز ما در دهه پنجم انقلاب، گفتمان و گام دوم انقلاب هستیم، امروز در بحث ساختار علمی و دانشگاهی باید به این سمت برویم که جامعه ما، کاملاً علمی شود، به سمت تولید علم حرکت کنیم و به تولید دانش نه ازلحاظ کمی بلکه ازنظر کیفی سازی حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: اگر نگاهی به مراحل رشد علمی در دو قرن اخیر بیاندازیم، می‌بینیم که علم در نظام جهانی به‌شدت در حال گسترش و رشد بوده و این رشد علمی تاریخ بشر را متحول کرده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان