چهارشنبه، 30 خرداد 1403| 19 June 2024

آفتاب ایلام - احسان جمشیدزاده روز چهارشنبه در اولین نشست شورای مهارت آموزی دهلران اظهار داشت: با توجه به تدوین سند مهارت در استان تمامی نیازسنجی‌های آموزشی انجام و امسال ۷۰ درصد آموزش‌ها به سمت نیازهای شهرستانی سوق یافته است.

وی افزود: با توجه به رویکرد کلان در خصوص رفع مشکل بیکاری و اشتغال در جامعه، هدف شورای مهارت‌آموزی، هم‌افزایی و همدلی بین دستگاه‌ها به منظور افزایش مهارت‌آموزی است چرا که موازی‌کاری در بسیاری از آموزش‌ها موجب شده است بازخورد لازم را نداشته باشیم.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای ایلام با اشاره به وجود ۱۴ مرکز آموزشی وابسته به این سازمان در استان یادآور شد: ۲۲۵ حرفه در ۱۰۷ کارگاه به متقاضیان ارائه می‌شود.

جمشیدزاده مدیریت مشارکتی و خرد جمعی را در پیشبرد اهداف موثر دانست و افزود: متناسب با ظرفیت شهرستان‌ها، آموزش‌ها را دنبال می‌کنیم و در این عرصه موافقت‌نامه‌هایی نیز با برخی از شرکت‌های نفتی و گازی منعقد و مهارت‌های لازم را آموزش داده‌ایم.

وی اضافه کرد: افزایش ارائه مهارت‌ها با هم‌افزایی، توسعه مهارت‌های آموزشی و جلوگیری از موازی‌کاری از جمله اهدافی است که در این شورا دنبال می‌شود.

فرماندار دهلران نیز در این نشست مهارت را لازمه زندگی دانست و گفت: با توجه به ظرفیت‌های شهرستان در حوزه نفت و گاز توسعه مهارت‌آموزی در این زمینه‌ها نقش موثری در رفع معضل بیکاری دارد.

مجید عسگری بر ضرورت آموزش‌های مهارتی برای بانوان در بخش دشت عباس تاکید کرد و افزود: شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی دهلران از پتانسیل‌های مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان جهت آموزش‌های تخصصی به نیروها استفاده کنند.

وی خواستار آشنا کردن جوانان و نوجوانان با مهارت‌های کاربردی شد و تاکید کرد: خروجی مهارت‌آموزی می‌تواند در رفع مشکل بیکاری موثر باشد.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای دهلران نیز گفت: بکارگیری تمامی ظرفیت‌ها و منابع مهارت‌آموزی در جهت بسترسازی اشتغال از اهداف مهم این شوراست.

مجتبی عنبری با اشاره به ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در ۲ بخش دولتی و آزاد در دهلران یادآور شد: ۲۰ آموزشگاه آزاد، ۹ کارگاه فعال، یک خانه مهارت روستایی و یک کارگاه ویژه دانش‌آموزان رشته کار و دانش در موسیان در زمینه ارائه آموزش فنی و حرفه‌ای فعال است.

وی از عقد قرارداد با شرکت نفت در خصوص ارائه آموزش‌های مهارتی خبر داد و گفت: ۱۰۰ نفر را آموزش می‌دهیم که ۵۰ نفر آنها در زمینه جوشکاری و برق صنعتی آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان