سه شنبه، 08 خرداد 1403| 28 May 2024

رییس بسیج مستضعفان سپاه پاسداران روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری این آیین اظهار داشت: روستاها پیش قراول و پایه اصلی اقتصاد مقاومتی و اقتصاد بدون وابستگی به نفت هستند و توسعه و رفع محرومیت روستاها با توجه به ظرفیت و پتانسیل هایی که برای رونق تولید دارند، نیاز به کار جهادی با همکاری همه دستگاه ها و نهادها دارد.

سردار غلامرضا سلیمانی افزود: هرچند انقلاب اسلامی با مشارکت و همراهی مردم و مسوولان جبهه مقاومت محکمی را در برابر فشارهای استکبار جهانی و مشکلات اقتصادی و تحریم ها ایجاد کرده است، اما باید موضوع رفع محرومیت از مناطق محروم به طور جدی تری در دستور کار مسئولان قرار بگیرد.

وی یادآور شد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز به فراخور وظایف خود در راستای محرومیت زدایی مناطق محروم با همکاری دستگاه های مختلف از جمله کمیته امداد ، بهزیستی و سازمان برنامه و بودجه فعالیت های متعددی را اجرا کرده یا در دست اجرا دارد که مهمترین برنامه اشتغال زایی جوانان و افراد جویای مناطق محروم و روستاها است.

سردار سلیمانی اضافه کرد: با پشتیبانی مسوولان دولتی و استانداران استان ها و همکاری دستگاه ها روند محرومیت زدایی در نقاط محروم و روستاها شتاب فزاینده ای یافته و سال ۹۹ نیز این روند با سرعت بیشتری ادامه می یابد.

وی گفت: با همکاری سپاه، کمیته امداد، بهزیستی و با همراهی سازمان برنامه و بودجه مقرر شده در کنار احداث خانه های محرومان، نیروگاه های خورشیدی در نقاط محروم نیز ایجاد شود.

آفتاب ایلام - آیین اهدای منازل مسکونی به مددجویان به صورت نمادین با اهدای یک باب منزل مسکونی به مددجوی کمیته امداد در روستای قجر از توابع شهرستان ایلام برگزار شد.

برای ساخت هر واحد ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

اهدای ۱۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان کم بضاعت، دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، دیدار با خانواده شهدا از دیگر برنامه‌های رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در ایلام است.

همچنین امروز با حضور سردار سلیمانی از ۵ هزار طرح محرومیت زدایی با اعتباری بالغ بر ۵۷۰ میلیارد ریال بهره برداری می‌شود.

۶ هزار و ۵۰۰ پروژه با همکاری سپاه و کمیته امداد و خیرین در نقاط مختلف کشور ساخته شده یا در حال ساخت است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان