دوشنبه، 04 تیر 1403| 24 June 2024
آفتاب ایلام صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۱هزار و ۳۰۰ تومان و قیمت یورو را ۱۲هزار و ۶۰۰ تومان تعیین کرده، همچنین قیمت درهم در بازار آزاد ۳هزار و ۱۳۱ تومان و قیمت پوند ۱۴ هزار و ۷۴۳ تومان است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ثبات نسبت به روز کاری قبل ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱هزار و ۲۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

بر همین اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها با ثبات نسبت به دیروز ۱۲هزار و ۶۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲هزار و ۵۰۰ تومان است.

۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند. این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

قیمت درهم برای فروش در بازار آزاد در روز جاری ۳هزار و ۱۳۱ تومان و قیمت پوند انگلیس ۱۴ هزار و ۷۴۳ تومان تعیین شده است؛ ضمن اینکه صرافی‌های آزاد، قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام می‌کنند.

گفتنی است، امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۰ هزار و ۹۷۴ تومان و ۳ ریال، قیمت یورو را ۱۲ هزار و ۲۰۵ تومان و ۵ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۴ هزار و ۱۳۵ تومان و ۲ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

اشتغال «کاغذی» در ایلام؛ آمارها را هم دروغگو کرده است** توجه داشته باشید که قیمت‌های درج‌شده در این خبر برای دلار، یورو و پوند، قیمت خرید بانک از مردم است نه فروش! ضمن آنکه قیمت‌های خرید بانک هم برای موجودی ارز کمتر از ۵ هزار دلار است.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روز‌های قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۲ هزار و ۶۳۰ تومان و ۶ ریال می‌فروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل ثابت مانده است.

مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته‌شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشور‌های همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشور‌ها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.
 
نوع ارز قیمت
قیمت دلار صرافی بانکی ۱۱  هزار  و ۳۰۰ تومان
قیمت دلار در بازار آزاد ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان
قیمت یورو ۱۲ هزار  و ۶۰۰ تومان
قیمت درهم امارات ۳ هزار و ۱۳۱ تومان
قیمت پوند ۱۴ هزار و ۷۴۳ تومان
قیمت ارز مسافرتی ۱۲ هزار و ۶۳۰ تومان
قیمت خرید دلار در بانک‌ها ۱۰ هزار و ۹۷۴ تومان
قیمت خرید یورو در بانک‌ها ۱۲ هزار و ۲۰۵ تومان
قیمت خرید پوند در بانک‌ها ۱۴ هزار و ۱۳۵ تومان
 
 

قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۱۴ آبان ۹۸

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۳ میلیون و ۹۷۹ تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۳ میلیون و ۹۳۹ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۷۰ هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون ۲۷۴ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۸۳۹ هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۰۶ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۵۰۹ دلار معامله می‌شود.

در حالی که امیدواری به انعقاد توافق تجاری موجب تقویت ارزش دلار شده و اشتها برای سرمایه گذاری در بازار‌های پرریسک را بیشتر کرده است، قیمت طلا روز سه شنبه برای دومین جلسه متوالی کاهش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۵۰۷ دلار و ۳۱ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با ۰.۱ درصد افت به ۱۵۰۹ دلار و ۶۰ سنت رسید.

در حالی که خوش بینی‌ها نسبت به توافق تجاری آمریکا و چین برای پایان دادن به جنگ تعرفه‌ای افزایش یافته و موجب تقویت ارزش پول ملی آمریکا شده است، ارزش دلار در برابر ین ژاپن روز سه شنبه شاهد افزایش بود.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ۶ ارز معتبر جهانی امروز به نزدیکی بالاترین رقم در طی حدود یک هفته گذشته رسید. تقویت ارزش دلار موجب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی می‌شود که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند.

ارزش سهام‌های آسیایی نیز به دلیل امیدواری به حل اختلافات تجاری آمریکا و چین و خوش بینی به وضعیت اقتصادی آمریکا به نزدیکی بالاترین رقم‌های ماه جولای رسید.

پکن و واشنگتن در روز‌های اخیر نشانه‌هایی از پیشرفت در مذاکرات تجاری را نشان داده اند. روزنامه فایننشال تامیز دیروز گزارش داد که دولت آمریکا در حال بررسی لغو برخی تعرفه‌های وضع شده علیه کالا‌های چینی است.

فدرال رزرو آمریکا از ابتدای امسال تاکنون ۳ نوبت نرخ بهره را کاهش داده، اما آمار‌های اقتصادی اخیر منتشر شده نشان می‌دهد که چشم انداز بزرگترین اقتصاد جهان آنگونه که برخی تصور می‌کردند نگران کننده نیست.

پس از آنکه هفته گذشته اعلام شد که رشد اشتغالزایی در آمریکا در ماه اکتبر کمتر از آنچه تصور می‌شد کند شده است، اکنون سرمایه گذاران منتظر انتشار سایر گزارش‌های اقتصادی هستند که برآورد بهتری از آخرین وضعیت اقتصاد آمریکا به دست بیاورند.

هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان، قیمت درهم امارات ۳ هزار و ۱۳۱ تومان و قیمت پوند انگلیس ۱۴ هزار و ۷۴۳ تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز دوشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۱هزار و ۳۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱هزار و ۲۰۰ تومان خریداری می‌کنند، بر همین اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

فعالان بازار ارز معتقدند: خروج بازیگران بزرگ از بازار ارز، فروشنده شدن بازیگران خرد، رفتار‌های مؤثر بازارساز، افزایش عرضه و کاهش تقاضا و راه‌اندازی بازار متشکل ارزی از مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت ارز در روز‌های گذشته به‌حساب می‌آید.
 
نوع قیمت لحظه
قیمت دلار ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان
قیمت یورو ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان
قیمت پوند ۱۴ هزار و ۷۴۳ تومان
قیمت درهم امارات ۳ هزار و ۱۳۱ تومان
قیمت سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۹۳۹ هزار تومان
قیمت سکه طرح جدید ۳ میلیون و ۹۷۹ هزار تومان
قیمت نیم سکه ۲ میلیون و ۷۰ هزار تومان
قیمت ربع سکه یک میلیون و ۲۷۴ هزار تومان
قیمت سکه گرمی ۸۳۹ هزار تومان
قیمت گرم طلای ۱۸ ۴۰۶ هزار و ۶۰۰ تومان
قیمت گرم طلای ۲۴ ۵۴۲  هزار و ۱۰۰ تومان
قیمت هرمثقال طلا یک میلیون و ۷۶۱ هزار تومان
قیمت هرانس طلادلار ۱۵۰۴.۲دلار
قیمت پلاتیندلار ۹۴۱ دلار
قیمت انس نقرهدلار ۱۸.۰۳ دلار

 

منبع: تسنیم

 

 
 

 

 

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان