دوشنبه، 04 تیر 1403| 24 June 2024

آفتاب ایلام،  مسئولان نظارتی در استان ایلام مدعی آنند که پس از اصلاح قیمت بنزین افزایش معناداری در نرخ تاکسی‌های ایلام گزارش نشده درحالی که گزارش‌های مردمی و مشاهدات عینی  خبرنگار آفتاب ایلام حکایت از این واقعیت دارد که افزایش نرخ کرایه تاکسی انکار می‌شود.

پس از افزایش قیمت بنزین اگرچه همه دستورالعمل‌ها حکایت از عدم افزایش نرخ کرایه تاکسی داشت اما مسافران همیشگی تاکسی‌های زرد رنگ ایلام تاکید می‌کنند در برخی مسیرها حتی تا 1000 تومان افزایش نرخ کرایه تجربه شده است و مسافرکش‌های شخصی هم که براساس سیاست‌های خودشان کرایه را تعیین می‌کنند. این درحالی است که آژانس‌ها نیز از غافله عقب نمانده و برای خود کرایه مسیرها را بعضا تا 3 هزار تومان افزایش داده‌اند.

رانندگان نیز اکثراً کوتاه و بدون توضیح بیشتری در پاسخ به این سؤال که آیا کرایه خود را افزایش داده‌اند یا خیر، پاسخ می‌دهند: نه! و از گران شدن لوازم‌یدکی خودروی، افزایش قیمت بنزین و عدم درآمد گلایمند بودند.

این افراد در پاسخ به اختصاص سهمیه بنزین نیز می‌گویند بله سهمیه دریافت شده ولی همین سهمیه نسبت به قیمت قبلی بنزین 500 تومان  افزایش داشته خوب واقعا کسی سئوال می‌کند این افزایش قیمت در زندگی ما چه تاثیری داشته است؟

رانندگان آژانس‌ها نیز از عدم اختصاص سهمیه گلایمند هستند و بیان می‌دارند که تاکنون سهمیه به بسیاری آژانس‌ها تعلق نگرفته  و بدین جهت افزایش کرایه امری بدیهی است.

این درحالی است که گلایه اغلب رانندگان از باب سهمیه‌ها نیست؛ بلکه بیشتر دلواپس گران شدن لوازم‌یدکی خودروی خود هستند که در آینده، افزایش قیمت بنزین، بازار قطعات را نیز گران‌تر کند که البته این اتفاق افتاده است.

در این زمینه گلایه‌ مردم در خصوص افزایش کرایه تاکسی‌های تلفنی و تاکسی‌های زرد را با  رئیس سازمان تاکسی‌رانی ایلام  در میان گذاشتیم که  وی در پاسخ اظهار داشت: هیچگونه افزایش نرخ کرایه در تاکسی‌های زرد رنگ نداشتیم و رانندگان نباید به بهانه قیمت بنزین کرایه‌ها را زیاد کنند.

 افزایش خودسرانه برخی تاکسی‌داران را تخلف عنوان کرد و گفت: شهروندان موارد افزایش قیمت‌ها را به سازمان تاکسیرانی و سازمان تعزیرات گزارش تا برخورد بایسته انجام شود.

آفتاب ایلام؛  واقعیت این است که افزایش 50 درصدی قیمت بنزین نسبت به گذشته اتفاقا کرایه تاکسی‌ها را تغییر داده و دستگاه‌های نظارتی فقط به صدور اطلاعیه و بازرسی‌های نمایشی بسنده کرده‌اند درحالی که  آنچه در کف خیابان عیان است چیزی برخلاف نظر و آمار و ارقام اعلامی مسئولان مربوطه است و به نوعی مردم گرفتار اظهارنظرهای ضد و نقیض آنها شده‌اند. انتظار مردم از مسئولان نظارت واقعی و مؤثر و پرهیز از انکار افزایش قیمت‌ها در استان ایلام و تحقق وعده‌های داده شده  با نظارت دقیق  و هدفمند است.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان