سه شنبه، 08 اسفند 1402| 27 February 2024

آفتاب ایلام - حیدر نعمتی روز پنجشنبه در نشست شورای مشورتی کارشناسان دستگاه های اجرایی استان ایلام اظهار داشت: ارائه راهکار برای حل مشکلات توسعه ای در استان باید به طرح موضوع، بیان مسئله و ارائه پیشنهادات بصورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در همین راستا طرح هایی از جمله حوزه انرژی، ظرفیت ها و قابلیت های شهرستان ها در حوزه گردشگری و سدها جمع آوری شده و بسیاری از این طرح ها نیز اجرا شده اند.

نعمتی یادآور شد: طرح پل معلق تنگه کافرین در شهرستان بدره در دست اجراست و در مناطقی دیگر نیز چنین پروژه هایی ایجاد می شود.

وی ادامه داد: در حوزه انرژی خورشیدی ، نیروگاه سیکل ترکیبی به عنوان یک سیاست در دستور کار قرار گرفته و از آنها حمایت می شود.

به گفته نعمتی، در حوزه نیروگاه برق نیز ۵۵۰ مگاوات با اعتبار ۳۰۰ میلیون یورو در حال اجرا است و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: مجوز زیست محیطی طرح ها با محوریت دستگاه های مسوول با سخت گیری های خوبی در حال اجراست و سیلوسازی که اخیرا در استان باب شده نیز نوساز هستند و نیازی به بازسازی و تعمیر ندارند.

نعمتی در خصوص صادرات دام های استان نیز افزود: دام ها به صورت لاشه و با استفاده از ظرفیت کشتارگاه های استان صورت می گیرد و صدور دام زنده به مقصد کشتارگاه های سایر استان ها نیز امکان پذیر است.

وی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: ایجاد کنسولگری عراق در استان باید با همکاری وزارت خارجه این کشور صورت گیرد و پیگیری های بسیاری نیز در این زمینه شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: شیوه برگزاری جلسات باید تخصصی تر و با حضور مدیران مرتبط بوده و پیشنهادات چکش کاری شود.

احمد کرمی اظهار داشت: اقدامات بزرگی باید در استان صورت گیرد و باید توجه داشت اجرای پروژه های عمرانی علاوه بر منافع هنگام اجرا مشکلاتی بدنبال دارد که باید آنرا تحمل کرد.

وی افزود: در حال اجرای کارهای بزرگ و مطالبه مردم هستیم که از جمله آنها پروژه راه آهن و آزادراه استان است.

کرمی یادآور شد: در اجرای پروژه های عمرانی مشکلات و چالش هایی برای مردم به وجود می آید اما با اطلاع رسانی درست می توان همراهی و هماهنگی مردم این پروژه ها اجرا شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام با اشاره به پروژه های اربعین گفت: بحث فعالیت دیرهنگام پیمانکاران در این پروژه ها به دلیل ابلاغ دیرهنگام بودجه و اعتبارات است.

وی افزود: ۲ بزرگراه و با کیفیت از ۲ مسیر به سمت مهران و آزادراه پل زال مورموری و دهلران نیز در دست اقدام است.

کرمی به مشکلات شبکه آب ایلام اشاره کرد و گفت: در این زمینه مشکلاتی وجود دارد که باید شبکه بهسازی و نوسازی شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان